Hrvatski kup, Osmina finala, 25.10.2016, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 549
Suci: Mario Zebec, Marko Stolnik, Goran Loparac
Domagoj Boljat 93'
Split

Split na početku produžetka riješio pitanje prolaza u četvrtfinale Kupa

Branimir Korać • utorak, 25.10.2016.

Nakon Dinama i Slaven Belupa, četvrtfinale Kupa dohvatio je i Split. Splićani su slavili u Puli protiv Istre 1961 3:1 nakon produžetaka, a u 90 minuta rezultat je bio 1:1...

Filip Bojić
79'
3
Maksim Vitus
86'
3
Toni Grković
112'
Vjekoslav Lokica

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Split i Istra 1961 u osmini finala Kupa, bolji su bili gosti iz Splita koji su slavili s 3:1 nakon produžetaka. Uz dosta promjena u sastavima bolje su se snašli gosti koji su predvođeni raspoloženim Pešićem došli do pobjede.

Gosti su od početka prijetili i već nakon pet minuta igre mogli su doći do vodstva nakon što je Boljat pucao glavom, a Ivušić odbio loptu u vratnicu.

Odmah su uzvratili i domaćini preko Rocea koji je bio malo neprecizan, a isti igrač imao je novu veliku priliku na polovici prvog poluvremena, ali gosti su u posljednji trenutak blokirali njegov pokušaj.

Krajem prvog dijela veliku priliku za goste nije iskoristio Maglica koji je pucao s desetak metara slabo i pokraj vratnice.

U drugom dijelu prvi su zabili Splićani. U 62. minuti Ugrina je proigrao usamljenog Pešića koji dobro puca i šalje Ivušića po loptu u mrežu.

Split je bio bolji protivnik i nizao je prilike, ali Istra je sljedeća zabila i izborila produžetak. U 75. minuti Georgiev je dobro reagirao i pucao glavom te svladao mladog vratara Kukića te poravnao na 1:1.

Takvo stanje ostalo je na semaforu do kraja regularnog dijela i otišlo se u produžetke gdje gosti već u prvih šest minuta zaključuju priču. U 94. minuti Fuštarov udarac glavom došao je do Boljata koji iz blizine zabija za 2:1, a dvije minute kasnije Pešić je na odlično dodavanje Grubišića došao sam pred Ivušića i zaključio dvoboj.

Do kraja susreta gosti su mogli i povećati prednost, ali u konačnici bilo im je dovoljno i ovih 3:1 s kojima prolaze u četvrtfinale.