Dobri nastupi hrvatskih košarkaša u ACB ligi, prva pobjeda Joventuta

Petar Jenjić • nedjelja, 30.10.2016.

Odigrani su preostali susreti šestog kola španjolske ACB lige, a zapaženije su nastupe ubilježili Ante Tomić i Luka Žorić u pobjedama Barcelone i Real Betisa te Marko Popović i Marjan Čakarun u porazima Fuenlabrade i Manrese...

Košarkaši Barcelone teže su od očekivanog došli do pobjede na gostovanju kod Fuenlabrade. U izjednačenom su se dvoboju momčadi izmjenjivale u vodstvu, sve do posljednjih nekoliko minuta kada gosti odlaze na dvocifrenu razliku. Do kraja su utakmice domaćini serijom 7:0 uspjeli tek ublažiti peti ovosezonski poraz, dok je Barcelona došla do četvrte pobjede.

Goste je do pobjede predvodio Stratos Perperoglou sa 17 koševa (6/10 iz igre, slobodna bacanja 2/4) i šest skokova. Ante Tomić za 26 minuta na terenu je ubacio 12 koševa (6/12 za dva, slobodna bacanja 0/1) te skupio pet skokova.

Kod Fuenlabrade je najbolji bio Ivan Paunić sa 18 koševa (6/10 iz igre, slobodna bacanja 3/5). Marko Popović završio je susret sa 13 poena (2/8 za dva, 2/10 za tricu, slobodna bacanja 3/3) uz dva skoka i tri asistencije za 33 minute provedene na parketu.

Real Betis je slavio kod kuće protiv Obradoira te došao na polovičan učinak od tri pobjede i tri poraza. Gosti su prvo poluvrijeme igrali bolje i u nekoliko navrata vodili i dvocifrenom razlikom. Međutim, u trećoj se četvrtini njihova prednost polako počela topiti. Do kraja tog dijela Betis je preuzeo vodstvo te ga do kraja utakmice nije ispuštao.

Do nove ih je pobjede predvodio slovenski košarkaš Boštjan Nachbar sa 16 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 5/6) i četiri skoka. Luka Žorić završio je susret sa 12 poena (5/9 za dva, slobodna bacanja 2/2) uz četiri skoka i asistenciju za 19 minuta provedenih na parketu.

Za goste je Rosco Allen ubacio 20 poena (7/14 iz igre, slobodna bacanja 5/7), dok je Deividas Dulkis dodao 19 koševa (6713 iz igre, slobodna bacanja 1/2).

Real Madrid nije imao prevelikih problema protiv Zaragoze te je ostao na stopostotnom učinku. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Madriđani su u nastavku zaigrali puno bolje, vrlo se brzo odvojili na veliku razliku te mirno priveli utakmice prema kraju. Drugo su poluvrijeme dobili sa 26 razlike.

Jaycee Carroll bio je najraspoloženiji kod pobjedničke momčadi sa 19 poena (7/11 iz igre, slobodna bacanja 4/4), dok je Sergio Llull ubacio 15 koševa (6/10 iz igre, slobodna bacanja 3/3) uz pet asistencija.

Gostima nije pomogao niti Robert Benzing koji je susret završio sa 23 ubačaja (7/11 za dva, 3/8 za tricu), dok su po 14 poena ubacili Stevan Jelovac (4/10 iz igre, slobodna bacanja 6/8) i Isaac Fotu (7/9 za dva, 0/2 za tricu), koji je skupio i deset skokova. Filip Kraljević ostao je bez učinka za sedam i pol minuta na terenu.

Do pobjede je bez većih problema došla i Valencia, koja je kod kuće nadigrala River Andorru. Domaćini su vodili od samog početka, iz minute u minutu povećavali prednost i došli do četvrte pobjede. River Andorra ostaje na tri slavlja.

Predvodio ih je raspoloženi Bojan Dubljević sa 18 poena (7/11 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i sedam skokova, a Pierre Oriola je dodao 17 koševa (6/8 iz igre, slobodna bacanja 4/4) uz pet skokova.

Giorgi Šermadini ubacio je za goste 16 poena (6/8 iz igre, slobodna bacanja 4/5) te skupio šest skokova, dok je Beka Burjanadze dodao 12 koševa (6/7 za dva, 0/1 za tricu).

Košarkaši Unicaje nanijeli su Baskoniji drugi prvenstveni poraz, a danas su slavili s deset koševa. razlike. Iako su u dva navrata imali i 21 poen prednosti, Baskonia je u jednom trenutku uspjela doći na tri koša minusa. Međutim, Unicaji nije puno trebalo da se vrati na dvocifrenu razliku i mirno privede utakmicu prema kraju.

Unicaju je do pobjede predvodio Kyle Fogg sa 19 ubačaja (5/8 iz igre, slobodna bacanja 6/6), dok je Jamar Smith dodao 15 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 3/3), uz pet skokova.

Najefikasniji je kod gostiju bio Jaka Blažić sa 16 koševa (6/9 iz igre, slobodna bacanja 2/3) i pet skokova.

U posljednjem je današnjem susretu derbi začelja pripao Joventutu, koji je do prve ovosezonske pobjede došao na gostovanju kod Manrese. Domaćin je tek u jednom navratu u drugoj četvrtini imao prednost na svojoj strani, a ostatak je utakmice pripao Joventutu. Vodili su i dvocifrenom razlikom, ali su utakmicu zakomplicirali u posljednjoj dionici, kada se Manresa približila na samo dva poena minusa. Unatoč komplikacijama, gosti su uspjeli privest utakmicu prema kraju i uzeti prve bodove u ovoj sezoni.

Joventut je do pobjede predvodio Albert Sabat sa 26 poena (7/11 iz igre, slobodna bacanja 6/8), dok je Luka Bogdanović ubacio 19 koševa (2/2 za dva, 5/8 za tricu) te skupio sedam skokova.

Najefikasniji je kod Manrese bio Patrik Auda sa 17 koševa (7/14 iz igre, slobodna bacanja 1/2) uz devet skokova. Marjan Čakarun završio je susret sa deset poena (4/9 za dva, slobodna bacanja 2/3) uz četiri skoka za 18 i pol minuta provedenih na parketu. Lukša Andrić ubacio je dva poena (1/2 za dva) uz dva skoka za osam i pol minuta u igri.

• Kojot_5031.10.2016. u 18:31
    jako puno lopti troši, ali i u prethodnim je utakmicama nažalost bila slična statistika