Zimski sportovi

Prvaci pali u produžetku u Los Angelesu

HINA • petak, 04.11.2016.

Aktualni NHL prvaci, hokejaši Pittsburgh Penguinsa, osvojili su bod na gostovanju u Staples Centeru gdje su ih Los Angeles Kingsi svladali s 3-2.

Tom su pobjedom 'kraljevi' prekinuli niz od tri poraza, a pobjednički pogodak postigao je Nic Dowd u trećoj minuti produžetka. U regularnom dijelu utakmice golove za Los Angeles postigli su Trevor Lewis i Matt Greene, a dvostruki strijelac za branitelje naslova bio je njihov kapetan Sidney Crosby.

Od 12 utakmica odigranih u noći sa četvrtka na petak, pobjednik je u čak šest slučajeva odlučen nakon isteka regularnih 60 minuta. Osim Los Angelesa, u produžetku su do pobjede stigli hokejaši Floride protiv New Jerseyja (4-3) i Washington protiv Winnipega (4-3), dok su u raspucavanju do dodatnog boda stigli Philadelphija kod New York Islandersa (3-2), Boston kod Tampa Baya (4-3) i Arizona protiv Nashvillea (3-2).