Zimski sportovi

[VIDEO] NHL: Montreal brutalno zaustavljen u Columbusu

HINA • subota, 05.11.2016.

Serija od osam uzastopnih pobjeda Montreal Canadiensa koji su u novu sezonu NHL ušli s 19 od mogućih 20 bodova osvojenih u prvih deset utakmica brutalno je zaustavljena u Columbusu gdje su ih domaći Blue Jacketsi svladali s nevjerojatnih 10:0...

Za Blue Jacketse ovo je najuvjerljivija pobjeda u njihovoj 16-godišnjoj povijesti, a s deset pogodaka postavili su i novi rekord kluba, do sada su u dva navrata uspjeli postići po osam golova na jednoj utakmici. S druge strane, Canadiensi su tek po treći put u svojoj 107-godišnjoj povijesti izgubili utakmicu s deset golova razlike što je najuvjerljivija razlika kojom su ikada izgubili.

Domaći su do velike prednosti stigli s tri pogotka u razmaku od 3:10 minuta sredinom prve trećine, a u strijelce su se upisali Cam Atkinson (10:56), Seth Jones (11:54) i David Savard (14:06). U drugih 20 minuta uslijedilo je još čak pet golova Blue Jacketsa, Atkinson (24:01) je svojim drugim golom povisio na 4:0, a potom je dva gola postigao Nick Foligno (30:12, 33:39) dok su jednom mrežu tresli Scott Hartnell (31:53) i Josh Anderson (38:32).

U posljednjoj trećini Hartnell (48:06) i Anderson (50:45) su postigli po još jedan pogodak tako da su čak četiri igrača domaćih utakmicu završila s dva gola, dok je mladi Alexander Wennberg upisao četiri asistencije.

Ovoj je prvi put nakon pet godina i osam mjeseci da je neka momčad u NHL-u uspjela postići deset pogodaka.

Vrlo je zanimljivo bilo u Detroitu gdje su Winnipeg Jetsi svladali domaće Red Wingse s 5:3, a junak utakmice bio je 24-godišnji Brandon Tanev koji je postigao svoja prva dva gola u karijeri u NHL-u. Tanev, koji je u prethodnih 14 utakmica imao tek jednu asistenciju zabio je u završnici utakmice golove za 3:3 i vodstvo svoje momčadi od 4:3.

Prethodno su domaći vodili s 1:0, 2:1 i 3:2 golovima Lukea Glendeninga (3:04), Henrika Zetterberga (29:40) i Justina Abdelkadera (50:48), no na 1:1 i 2:2 poravnavali su Patrik Laine (15:30) i Mark Scheifele (42:01) prije no što se ukazao Tanev (52:24, 58:44). On je 7:36 minuta prije kraja izjednačio na 3:3 da bi 1:16 minuta prije posljednjeg zvuka sirene iz protunapada pogodio za prvo vodstvo Jetsa. Konačni rezultat postavio je Nikolaj Ehlers (59:54) pogotkom u praznu mrežu šest sekundi prije isteka vremena.

Anaheim Ducksi bili su uvjerljivi na svom ledu protiv Arizona Coyotesa svladavši ih s 5:1. Kevin Bieksa (9:05), Rickard Rakell (12:11) i Jakob Silfverberg (19:15) već su u prvoj trećini doveli Duckse u vodstvo od 3:0, Antoine Vermette (33:23) je u drugoj povisio na 4:0 prije no što je Jamie McGinn (36:32) postigao jedini gol za Coyotese. Posljednjih 20 minuta bilo je puko odrađivanje posla, a Rakell (54:11) je svojim drugim golom postavio konačnih 5:1.