Roma
Roma 3:0 Bologna
Bologna

Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Roma je u posljednjem susretu 12. kola Serie A na Olimpicu s 3:0 svladala momčad Bologne i vratila se na drugo mjesto na ljestvici...

Fantastični Mohamed Salah postigao je hat-trick na Olimpicu za pobjedu Rome 3:0 protiv solidne Bologne. Pobjeda je to kojom je Roma ponovno zasjela na drugu poziciju ljestvice Serie A, četiri boda iza vodećeg Juventusa.

Možda bi susret otišao u drugom smjeru ili bi barem Roma uz puno više muke došla do sva tri boda da nije Bologna jeftino kapitulirala već u 13. minuti. Po lijevoj je strani odlično prošao Perotti, zavrnuo povratnu loptu u sredinu na Salaha koji lijevom nogom gađa donji desni kut Bologninog gola. Bio je Da Costa na toj lopti, spreman na intervenciju, ali onda je bespotrebno ispred Bologninog vratara uklizao Masina i skrenuo loptu u nebranjeni dio mreže.

Nakon toga igrala je samo jedna momčad, Roma je imala više prilika doći do gola, odličan je u napadu bio Edin Džeko, ali tek u 62. minuti Bologna po drugi put kapitulira. Strootman je lijepo uposlio brzog Salaha koji izlazi pred Da Costu i bez problema ga vara za 2:0.

Konačnih 3:0 došlo je već u 71. minuti. S lijeve je strane odlično pucao Džeko, njegov je udarac obranio vratar Bologne, ali odbijanac dolazi do Salaha koji na drugoj vratnici lagano zabija za 3:0. Mogao je isti igrač zabiti i svoj četvrti gol desetak minuta prije kraja, ali u situaciji u kojoj je trebao sam pucati izabrao je biti nesebičan, Bologna je otklonila opasnost.