Mihaela Bradovski • petak, 11.11.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina izborila je nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2017. godine. Nakon Cipra, visoko je svladala i Farske Otoke...

I prije odlaska na kvalifikacijski turnir u Crnu Goru, znalo se da je Hrvatska apsolutni favorit za prvo mjesto u skupini i da joj ovo društvo ne bi smjelo predstavljati problem. Prve dvije utakmice to su i pokazale, nakon što je svladala Cipar s 4:0, Hrvatska je bila bolja i od Farskih Otoka s 5:0.

Farski Otoci u prvom kolu iznenadili su Crnu Goru koja je na dnu skupine bez ijednog boda i s dva poraza, a upravo ona bit će hrvatski protivnik u posljednjem kolu. Uoči tog dvoboja jasno je da će Hrvatska biti prva, a Crna Gora posljednja dok će Farski Otoci i Cipar u međusobnom dvoboju odlučiti o drugom mjestu.

U susretu s Farskim Otocima Hrvatska je potpuno dominirala svih 90 minuta i bilo je samo pitanje s koliko golova će napuniti mrežu protivnika. Na kraju je vratar Zachariasen pet puta vadio loptu iz svoje mreže.

Pola sata Hrvatska je lomila otpor protivnika i onda ga slomila. U 32. minuti Vinko Soldo doveo je Hrvatsku u vodstvo, a na 2:0 pet minuta kasnije povisio je Josip Brekalo.

U drugom poluvremenu još tri pogotka Hrvatske, Sandro Kulenović koji je ušao na poluvremenu podiže prednost u 58. minuti, u 71. četvrti gol postiže Marko Đira, a konačnih 5:0 postavio je Nikola Moro u 85. minuti.

Hrvatska je tako osigurala nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija gdje ju očekuje puno teži posao i gdje će se zapravo boriti za odlazak na Europsko prvenstvo.