Dario Dodić • subota, 12.11.2016.

Sjajna NBA večer donijela nam je pregršt uzbudljivih utakmica, a svakako valja istaknuti prvu pobjedu sezone Philadelphia 76ersa i povijesnu pobjedu L.A. Clippersa protiv Oklahoma City Thundera...

Joel Embiid poveo je Philadelphia 76erse do prve pobjede u sezoni. Bila je to osma utakmica u sezoni za 76erse, Indiana Pacersi prva su momčad koja je pokleknula u Philadelphiji i to nakon produžetka. Nakon što je regularni dio susreta završen 100:100, 76ersi su produžetak dobili 9:5 i napokon ubilježili pobjedu.

Embiid je sjajnu večer kojom je Philadelphia okončala seriju od 44 poraza u listopadu i studenom (još od studenog 2013. godine) završio s 25 koševa, sedam skokova i dvije asistencije. Ersan Ilyasova s klupe je pridodao 14 poena i 11 skokova, dok je Dario Šarić 29 minuta na parketu okončao s osam poena (šut 2/4 za 2, 1/2 za 3 i 1/1 za 1), pet skokova, tri ukradene lopte i dvije asistencije.

Kod Pacersa valja istaknuti Paula Georgea s 26 ubačaja i devet skokova.

Utah Jazz s "europskih" je 87:74 svladala indisponirani Orlando Magic za šestu pobjedu u sezoni. Dugo su se mučili gosti u Orlandu, zaostajali su nakon tri četvrtine, ali su u posljednjoj dionici susreta ostavili Magic na samo deset poena (27:10) što je bilo dovoljno za pobjedu.

Jazzere je s 20 poena, deset skokova i osam asistencija predvodio Gordon Hayward, a dobru je partiju pružio i Derrick Favors s 18 koševa i devet skokova.

Kod Magica valja istaknuti Fourniera s 21 poenom i D.J. Augustina s 19 ubačaja. Damjan Rudež već je krajem prve četvrtine dobio priliku, na kraju odigrao 16 minuta, uz jednu pogođenu tricu (šut 1/1), dva skoka i dvije ukradene lopte. Dok je Rudež bio na parketu Magic je imao pozitivan skor (+9). Mario Hezonja poraz je Magica gledao s klupe.

Los Angeles Clippersi u uzbudljivom su susretu u Oklahomi sa 110:108 porazili Thunder i došli do skora 8-1, najbolji je to ulazak u sezonu u povijesti kluba. Imao je u posljednjim sekundama Russell Westbrook tricu za pobjedu Oklahome, ali promašio je.

Clipperse je do osme pobjede predvodio ponovno sjajni Blake Griffin s 25 koševa, Jamal Crawford s klupe je pridodao 19 ubačaja, a Chris Paul 17 koševa uz deset asistencija.

Kod Thundera je, kao i obično, najbolji bio Westbrook s 29 poena, 14 skokova i devet asistencija, ali uz prilično slab šut iz igre (6/20 za 2, 3/5 za 3, 8/9 za 1). Victor Oladipo pridodao je 18 poena.

Pau Gasol najboljim je učinkom sezone poveo San Antonio Spurse do pobjede protiv Detroit Pistonsa 96:86. Važna je ovo pobjeda za Spurse jer su prekinuli niz od tri domaća poraza, no rezultat treba uzeti sa zadrškom jer igrali su protiv Pistonsa koji još uvijek ne znaju za pobjedu u gostima.

"Mislim da mu je dojadilo gubiti", rekao je nakon susreta osebujni trener Spursa Greg Popovich, a isto je potvrdio i Gasol: "Ne možemo si priuštiti gubitak domaćih utakmica i točka. Trebalo nam je malo da se otrgnemo od tog lošeg niza i da zaigramo s malo žestine."

Gasol je susret završio s 21 košem, devet skokova, šest asistencija, jednom ukradenom loptom i dvije blokade, dok je Kawhi Leonard u pobjedu ugradio 17 poena. Pistonse je predvodio fantastični Andre Drummond s 20 poena i 17 skokova.

Aktualni prvaci Cleveland Cavaliersi u dobrom su raspoloženju nakon posjeta Bijeloj kući na krilima čak 14 postignutih trica svladali Washington Wizardse 105:94.

Kyrie Irving u pobjedu je ugradio 29 poena, Lebron James 27 uz deset skokova i pet asistencija, dok je kod Wizardsa najučinkovitiji bio John Wall s 28 poena.

NBA, rezultati:
Philadelphia - Indiana 109:105p
Washington - Cleveland 94:105
Charlotte - Toronto 111:113 (Walker 40 koševa, 10 skokova/DeRozan 34 koša)
Orlando - Utah 74:87
Boston - New York 115:87 (Thomas 29 koševa/Porzingis 14 koešva)
Oklahoma - L.A. Clippers 108:110
San Antonio - Detroit 96:86
Portland - Sacramento 122:120p (Lillard 36 koševa/Cousins 33 koša, Gay 29 koševa)