Ivan Dodig nastup na Mastersu otvorio porazom protiv braće Bryan

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.11.2016.

Završni turnir sezone u Londonu započeo je i u konkurenciji parova i u singlu, a otvorili su ga Ivan Dodig i Marcelo Melo koji su igrali protiv Boba i Mikea Bryana...

Ivan Dodig i Marcelo Melo upisali su poraz u prvom kolu skupine Edberg/Jarryd na završnom turniru sezone u Londonu. Hrvatsko-brazilska kombinacija za prve protivnike imala je braću Boba i Mikea Bryana koji su slavili sa 7:6, 6:0.

Bryani su završni turnir dosad osvajali četiri puta dok je ovo četvrti nastup na završnici za Dodiga i Mela. Upravo Amerikanci bili su kobni za Dodiga i Mela u njihovom jedinom finalu 2014. godine kada su Bryani slavili sa 6:7, 6:2, 10:7.

U ovom meču ravnopravna borba vodila se u prvom setu u kojem su Dodig i Melo spasili ukupno četiri break lopte u prva dva servis gema. Set je otišao u tie-break gdje su Bryani s četiri uzastopna poena pobjegli na 6:2 i bez većih problema dovršili posao.

U drugom setu imali su puno lakši posao, odmah su stigli do breaka, a kada su i drugi put oduzeli servis hrvatsko-brazilskoj kombinaciji i poveli s 4:0, priči je bio kraj. U konačnici su set osvojili bez izgubljenog gema.

Inače za Dodiga i Mela ovo su zadnji zajednički nastupi jer će obojica od sljedeće godine nastupati s novim partnerima.