Nova pobjeda CSKA, solidan Zubčić u porazu Saratova

Petar Jenjić • nedjelja, 13.11.2016.

Danas je odigrano novih pet utakmica u regionalnoj VTB ligi. Momčad CSKA i dalje ostaje neporažena, a danas je slavila protiv Perma. Tomislav Zubčić odigrao je dobru utakmicu u dresu Saratova, no ni to nije pomoglo njegovoj momčadi, koja je upisala gostujući poraz od momčadi VEF Rige.

Košarkaši CSKA i dalje ostaju neporaženi u novoj sezoni, a u petoj su utakmici ove sezone, bez većih poteškoća, nadigrali košarkaše Parma Perma, nanijeli im peti poraz te ostavili na začelju prvenstvene ljestvice. Susret su prelomili u trećoj dionici koju su dobili 32:14, a prednost do samog kraja održavali.

Do pobjede su ih s 18 poena predvodili Dimitrij Kulagin (1/2 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i Miloš Teodosić (4/5 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5).

Danilo Anđušić s 14 koševa (3/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2) bio je najbolji kod gostiju, dok je Konstantin Bulanov ubacio 12 poena (3/6 za dva, 2/4 za tricu).

Do treće je prvenstvene, ali i uzastopne, došao i Himki, koji je kod kuće nadigrao momčad Jeniseja. U susretu koji je bio vrlo izjednačen, do pobjede su domaćini došli tek u posljednjoj četvrtini, kada su prvi put otišli na dvocifrenu prednost. Do kraja su utakmice gosti uspjeli tek ublažiti poraz.

b>Aleksej Šved je predvodio Himki s 23 poena (2/7 za dva, 5/10 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i četiri asistencije, dok je E.J. Rowland ubacio 15 koševa (1/7 za dva, slobodna bacanja 13/14) uz pet skokova.

Fantastičan je učinak kod gostiju imao Frank Elegar, a susret je završio sa 17 poena (3/4 za dva, slobodna bacanja 11/16) i 19 skokova.

Do visoke je gostujuće pobjede došao Lokomotiv Kuban protiv Tsmoki Minska. Domaćini su u prvom poluvremenu držali priključak, ali su se gosti u nastavku potpuno odvojili te ga dobili s 21 poenom razlike (46:25). Lokomotivu je ovo treća uzastopna pobjeda, a gostima treći uzastopni poraz u ove sezone.

Do pobjede ih je predvodio Matthew Janning s 18 poena (1/1 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 4/5), dok je Maurice Collins ubacio 16 koševa (3/9 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 1/3), uz devet skokova i pet asistencija.

Kod domaćina je jedini raspoložen bio Dru Joyce sa 17 poena (5/14 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i devet asistencija.

Košarkaši VEF Rige uspješno su odigrali domaću utakmicu protiv Saratova te došli do treće pobjede ove sezone, a goste ostavili na tek jednoj pobjedi. Sredinom treće četvrtine je momčad Rige otišla na dvocifrenu razliku,a u jednom je trenutku vodila i s 20 poena razlike. Do kraja se susreta Saratov nije uspio spustiti ispod -11, što je bila i konačna razlika.

Rigu je do pobjede predvodio Martins Meiers s 25 poena (10/22 za dva, slobodna bacanja 5/6) i deset skokova, dok je Janis Blums dodao 19 poena (0/2 za dva, 5/11 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i šest skokova.

Saratov je predvodio Nicolas Minnerath s 19 koševa (4/10 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 8/8) i osam skokova. Tomislav Zubčić završio je susret s 11 poena (2/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i šest skokova, za 23 i pol minute provedene na parketu.

Do nove je pobjede došao i Zenit, koji je u Sankt Peterburgu nadigrao Nižnji Novgorod. Osim prve i posljednje dionice, susret je bio prilično izjednačen. Polovicom već spomenute posljednje četvrtine, Zenit je otišao na dvocifrenu prednost i do kraja je nije ispuštao. Ovo im je bila peta prvenstvena pobjeda, a imaju tek jedan poraz. Nižnji je ostao na jednoj pobjedi, koju je upisao prošli vikend protiv Kaleva.

Do pobjede ih je predvodio Ryan Toolson s 28 poena (6/8 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 7/7), a Kyle Landry je ubacio 27 koševa (7/10 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 4/5) uz šest skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Siim-Sander Vene koji je ubacio 27 koševa (7/13 za dva, 479 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je DeAndre Kane ubacio 22 poena (10/16 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/4) uz šest skokova i sedam asistencija.