Dodig i Melo slavili u drugom kolu grupne faze završnice u Londonu

Mihaela Bradovski • utorak, 15.11.2016.

Ivan Dodig i Marcelo Melo i dalje su u igri za prolaz u polufinale završnice sezone u Londonu. U drugom kolu skupine B svladali su Trenta Hueyja i Maksa Mirnjija...

Nakon poraza u prvom kolu od braće Boba i Mikea Bryana, Ivan Dodig i Marcelo Melo imali su imperativ pobjede u drugom kolu. Protivnici su im bili Filipinac Trent Huey i Bjelorus Maks Mirnji, a hrvatsko-brazilska kombinacija na kraju je slavila u dva seta.

Bio je to njihov treći međusobni ovogodišnji dvoboj, u Miamiju bolji su bili Huey i Mirnji, no u Monte Carlu bolji su bili Dodig i Melo.

Taj nastup iz Monte Carla ponovili su i u Londonu gdje su odnijeli pobjedu 7:5, 6:4.

Prvi set Dodig i Melo mogli su i brže riješiti, imali su prednost od trećeg gema kada su došli do breaka, no nisu iskoristili tri set lopte u završnici, izgubili su servis, ali kod 5:5 napravili su novi break te ipak odservirali za set.

Za razliku od prvog seta, drugi nije donio nikakve prilike sve do same završnice kada kod 4:4 Dodig i Melo rade break te nakon toga odlaze do pobjede.

U posljednjem meču morat će svladati Jamieja Murrayja i Brunu Soaresa koji u prva dva kola nisu izgubili niti set i nalaze se na vrhu ljestvice.

U drugom kolu svladali su braću Bryan sa 6:3, 6:4.