MAXtv Prva liga, 16. kolo, 18.11.2016, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1014

Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2016.

Dinamo je još jednom razočarao i upisao novi kiks. U Zagrebu je ugostio Istru 1961 i odigrao tek 1:1 što omogućuje Rijeci da dodatno poveća prednost na vrhu ljestvice...

I Istra 1961 potvrdila je da su Dinamu pod hitno potrebna pojačanja ako misli napraviti nešto više u hrvatskom prvenstvu kada je Europa još nakon ulaska u Ligu prvaka svedena na još "samo" šest utakmica. Modri niti protiv Puljana nisu izgledali dobro, ponovila se jalovost, a ovaj put je i kažnjena.

Puljani su remizirali 1:1 i odnose veliki bod nakon što su oba pogotka postignuta u završnici prvog poluvremena iz kaznenih udaraca.

Dinamo je od početka očekivano imao više loptu u nogama, međutim nije baš tako lako dolazio do čistih prilika. Prvu onu pravu imao je Ante Ćorić nakon gotovo pola sata igre kada je bio sam pred Ivušićem i nije ga uspio prevariti.

U završnici prvog poluvremena nakon sumnjivog dvoboja Šituma i Gržana u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji Junior Fernandes pretvara u pogodak.

Odmah Puljani dolaze do poravnanja. Schildenfeld je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Goran Roce svladao je Livakovića za poravnanje.

Na početku drugog dijela još jednu priliku propustio je Ćorić da bi u završnici susreta domaćin dva puta gađao gredu preko Hodžića i Fiolića, ali ostalo je 1:1.

Do drugog gola mogla je i Istra kada je Stepčić bio u odličnoj poziciji u 85. minuti, ali Livaković je obranio.

Dinamo tako nastavlja sa skromnim igrama, nema više Pjace i Roga koji su bili igrači prevage i to se osjeti na terenu gdje Modri nemaju pravu alternativu za njih.