Branimir Korać • subota, 19.11.2016.

Vrlo zanimljiva završnica osmog kola Eurolige. Središnji dvoboji odigrani su u Ateni i u Barceloni...

CSKA - Žalgiris 95:86

Moskovski CSKA očekivano je stigao do pobjede protiv Žalgirisa iako nije imao na raspolaganju Nanda de Coloa. Francuz će neko vrijeme zbog ozljede biti van parketa, a umjesto njega u ovom susretu veći dio realizatorskog posla na sebe je preuzeo Miloš Teodosić.

Žalgiris nije bio lagan zalogaj, imao je i devet poena prednosti u trećoj četvrtini da bi CSKA uspio do kraja treće četvrtine smanjiti zaostatak i vratiti se u utakmicu. U zadnjoj dionici domaćin je preuzeo kontrolu i na kraju mirno slavio.

"Čestitam igračima, morali smo dosta eksperimentirati u rotaciji kako bi dobili onu postavu koja je dobro reagirala. Teo je bio agresivan i dobar tijekom cijelog susreta, ali Jackson i Ayers donijeli su dodatni impuls na obje strane terena. Neke stvari smo mijenjali u obrani, no oni su na kraju ipak imali previše uspješnih rotacija", smatra Dimitris Itoudis.

Teodosić je na kraju ubacio 25 poena uz pet asistencija, Aaron Jackson dodao je 19 poena, a Jeff Ayres 13 uz sedam skokova. Kod poraženih Paulius Jankunas ubacio je 30 poena uz osam skokova, a Kevin Pangos 14 poena uz šest asistencija.

Barcelona - Real Madrid 63:102

Iako Barcelona ima problema s izostancima, niti to neće isprati sramotan poraz od Real Madrida u Blaugrani s čak 102:93. Olako se domaćin predao i raspao, u prvom poluvremenu bio je u visokom zaostatku i u drugom dijelu samo dodatno potonuo.

Gosti su odigrali sjajno u prvom poluvremenu, šutirali za tricu 8/11, imali 13 asistencija i natjerali Barcelonu na devet izgubljenih lopti i tricu 1/8. Na odmoru već je bilo 54:32 i sve jasno po pitanju pobjednika.

"Bila je ovo jedna od najtežih večeri za naš klub, upisali smo jako težak poraz od Real Madrida. Čudna utakmica, oni su već nakon 4-5 minuta počeli pogađati sve živo, a mi smo se jednostavno predali i prestali igrati. Od pete minute nismo se više trudili", tvrdi Georgios Bartzokas.

Kod Madriđana Sergio Llull zabio je 20 poena uz sedam asistencija, Jaycee Carroll dodao je 19 poena, a Anthony Randolph 18 poena i 11 skokova. Kod Barcelone Tyrese Rice ubacio je 23 poena uz pet asistencija, a Joey Dorsey deset poena uz sedam skokova. Ante Tomić za 16 minuta ubacio je pet poena (1/3) uz tri blokade.

Panathinaikos - Olympiakos 77:79

Dramatično je bilo i velikom grčkom derbiju između Panathinaikosa i Olympiakosa, zeleni iz Atene bili su domaćini, a na kraju su slavili crveno-bijeli iz Pireja.

Odlična utakmica riješena je u samoj završnici i to zahvaljujući genijalnosti Vassilisa Spanoulisa. Pet sekundi prije kraja krenuo je u prodor, uoči pod košem Georgiosa Printezisa kojem je sjajno podvalio loptu, a ovaj polaže i zarađuje prekršaj te donosi gostima pobjedu ubačajem za 79:77 tri sekunde prije kraja.

"Zahvala našim navijačima koji su nam puno pomogli u ovom susretu. Dali smo sve od sebe. U prvom poluvremenu imali smo problema u obrani, to smo promijenili u nastavku gdje smo propustili dosta prilika za pobjedu", kaže trener domaćina Xavi Pascual.

Spanoulis je bio prvo ime susreta s 22 poena i osam skokova, a Georgios Printezis dodao je 16 poena. Kod poraženih Nick Calathes ubacio je 16 poena uz devet asistencija, a po 14 su dodali Chris Singleton (devet skokova) i KC Rivers.

Galatasaray - Darussafaka 85:81

Do druge pobjede stigao je Galatasaray koji je bio bolji od Darussafake s 85:81. U turskom srazu Galatasaray je bio u vodstvu većim dijelom susreta i zasluženo slavio.

Minutu i pol prije kraja susreta domaćin je imao visokih 11 razlike, ali u završnici je uspio i Darussafaka je smanjila zaostatak, , ali nakon što je Sinan Guler pogodio jedno slobodno bacanje četiri sekunde prije kraja za 85:81, priči je bio kraj.

"Čestitke Galatasarayu, odigrao je dobru utakmicu. Mi nismo i zato je rezultat takav", jednostavan rezime pružio je David Blatt.

U pobjedničkom sastavu Tibor Pleiss upisao je 22 poena i osam skokova, a Emir Preldžić 17 poena i šest asistencija. Kod gostiju Will Clyburn ubacio je 20 poena uz pet skokova, a James Anderson 15 poena uz sedam skokova.