Nacional uz dva pogotka Tihomira Novaka svladao Araz

Branimir Korać • srijeda, 23.11.2016.

Nacional je na odličan način otvorio turnir Elitne runde Futsal kupa kojem je domaćin, svladao je na startu azerbajdžanski Araz s 2:1, a dvostruki strijelac bio je Tihomir Novak...

U izjednačenom dvoboju prvog kola zagrebačkog turnira Nacional je u zadnjih pet minuta izborio pobjedu protiv Araza 2:1. Tradicionalno jaka azerbajdžanska momčad ipak je nešto slabija nego prošlih godina, ali bez obzira na to i dalje spada u elitnu razinu europskog futsala.

Nacional je u ovaj susret ušao sa željom da ostvari pobjedu i ostane u igri prije dvoboja s glavnim favoritom za prvo mjesto, ruskom Jugrom. U tome je na kraju i uspio, slavio je u tijesnoj završnici u dvoboju koji je jednako tako mogao otići i na stranu protivnika.

I jedni i drugi u ovom dvoboju igrali su uz dozu opreza znajući koliko eventualni poraz odnosi i on se htio izbjeći pod svaku cijenu.

Sve do posljednjih pet minuta dvoboj je bio posve izjednačen, promašivali su i jedni i drugi, prilika je bilo na obje strane, a onda je Nacional stigao do vodstva.

Nešto više od četiri minute prije kraja Vassoura je prekršajem zaustavio Luku Perića, a odličnu akciju odigrali su Tihomir Novak i Franko Jelovčić. Novak je "fintirao" izvođenje slobodnog udarca, prepustio je loptu Jelovčiću i otišao prema golu, a ovaj mu odlično dodaje za neizbježan mat.

Odmah nakon primljenog pogotka trener gostiju Miltinho tražio je minutu odmora, izvadio je vratara i uveo dodatnog igrača, ali to mu nije donijelo poravnanje.

U završnici susreta Araz je pritisnuo, Nacional je skupio i pet prekršaja, ali deset sekundi prije kraja Novak presijeca dodavanje te šalje loptu u praznu mrežu.

U posljednjoj sekundi Fineo samo postavlja konačnih 2:1.

U prvom susretu dana Jugra je očekivano glatko svladala Hamburg s 4:0 uz dva gola planetarne zvijezde Edera Lime te po jedan Davidova i Kotljarova.

U drugom kolu Nacional igra 24. studenog od 20:30 protiv Hamburga dok Araz i Jugra počinju u 18 sati.