Kiel uzvratio Flensburgu, Duvnjak dobar u gostujućoj pobjedi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.11.2016.

Ovotjedna "runda" Lige prvaka započela je susretom između Flensburga i Kiela, a uspješniji je bio Kiel koji je u gostima slavio s 26:25...

Kada su u pitanju dvoboji ova dva protivnika, najbolje je izbjeći bilo kakve prognoze. Prije tjedan dana Kiel je slavio vrlo tijesno uz sjajan nastup Andreasa Wolffa da bi za vikend Flensburg u gostima razbio Kiel s osam golova razlike.

Treći dvoboj odigran je na parketu Flensburga, a tu je Kiel pokazao kako se oporavio od teškog poraza u prošlom susretu te je stigao do pobjede.

Ljubomir Vranješ nakon susreta isticao je s pravom razočaranost zbog vrlo lošeg nastupa u prvom poluvremenu koje je otišlo na stranu gostiju 17:13.

U nastavku susreta domaćin je popravio igru u obrani, limitirao je goste na samo devet golova u tom razdoblju, imao i prednost, ali nije ju znao zadržati.

U završnici susreta, 45 sekundi prije kraja Rasmus Lauge smanjio je na 26:25, ali Kiel je bez ikakvih problema zadržao loptu do kraja i otišao po pobjedu.

Ona je skupo plaćena, ranije su igru zbog ozljede napuštali Steffen Weinhold i Christian Zeitz.

Kiel su predvodili Wolff s 11 obrana te s po pet golova Duvnjak, Ekberg i Zeitz. Kod domaćina Eggert je postigao sedam golova.