Branimir Korać • petak, 25.11.2016.

Većina susreta devetog kola Eurolige odigrana su ovog četvrtka, a velike pobjede ostvarili su Fenerbahče u Milanu te Maccabi u Ateni...

Real Madrid - Uniks Kazan 89:75

Real Madrid stigao je do pobjede protiv Uniksa iz Kazana, a Felipe Reyes prešao je granicu od 2.500 poena u Euroligi u karijeri.

Madriđani su tako stigli do treće uzastopne pobjede i prate moskovski CSKA koji je na vrhu lige dok je Uniks na dnu s omjerom 2-7 nakon trećeg uzastopnog poraza.

U ovom dvoboju domaćin je konstantno bio u vodstvu i nije dopustio Uniksu da ozbiljnije zaprijeti iako je tek u završnici stvorio veću prednost,

"Vrlo čvrsta i teška utakmica, a broj prekršaja i slobodnih bacanja svjedoče tome. Sretan sam zbog ukupnog broja poena, nisam znao za tu činjenicu. Nastavit ću i dalje naporno raditi te se pokušati i dublje upisati u euroligašku povijest. Međutim iznad svega sam sretan što smo upisali pobjedu u teškom susretu", istaknuo je Reyes.

Reyes je predvodio domaćina sa 16 poena i pet skokova, a Sergio Llull dodao je 14poena i sedam asistencija. Kod Uniksa Artsiom Parahuski ubacio je 19 poena uz sedam skokova od čega šest u napadu, Keith Langford dodao je 13 poena (3/16), sedam skokova i pet asistencija, a Marko Banić za 22 minute dodao je 12 poena (6/7 za dva) i tri skoka.

Emporio Armani - Fenerbahče 70:79

Fenerbahče odnosi pobjedu iz Milana u susretu koji je mogao i ranije riješiti. Vodio je najvećim dijelom dvoboja, imao i dvoznamenkastu prednost u prvom poluvremenu da bi se domaćin vratio.

Na ulasku u zadnju četvrtinu Armani je imao vodstvo 63:58, no gosti su predvođeni Dixonom vratili prednost i nakon toga rutinski dovršili posao.

"Naša treća četvrtina bila je katastrofalna, nemoguće je igrati s tako niskom razinom koncentracije. Naši ključni igrači radili su glupe pogreške i Milano se lakoćom vratio u utakmicu. U konačnici sam najzadovoljniji obranom koja je bila na visokoj razini", istaknuo je Željko Obradović.

Kod Fenera Kostas Sloukas ubacio je 18 poena uz sedam skokova, a Bobby Dixon 14 poena. Na drugoj strani Rakim Sanders bio je na 17 poena i pet skokova, Jamel McLean dodao je 15 poena i osam skokova, a Kruno Simon za 27 minuta 11 poena, ukrao je dvije lopte te upisao po dva skoka i asistencija.

Olympiakos - Maccabi 73:80

Maccabi je na gostovanju kod Olympiakosa odigrao svoju ponajbolju utakmicu ove sezone i zasluženo slavio 80:73. Domaćin se raspao u trećoj četvrtini kada je Maccabi stvorio visoku prednost i do kraja susreta Grci to nisu uspjeli nadoknaditi.

Uoči posljednjih deset minuta Maccabi je vodio 65:49, na startu posljednje četvrtine imao je u dva navrata i 18 razlike da bi Olympiakos do kraja susreta malo smanjio zaostatak.

"Bila je to večer u kojoj nam ništa nije polazilo za rukom. Igrali smo protiv atletski jake momčadi za koju smo znali da voli otvoreni teren i da će pokušati to koristiti. Sam ulazak u utakmicu nije bio dobar, obrambeno smo bili premekani i dozvolili smo im puno laganih koševa i to je presudilo", tvrdi Ioannis Sfairopoulos.

Anadolu Efes - Crvena zvezda 100:79

Perasovićev Anadolu Efes bio je bolji od Crvene zvezde s visokih 100:79. Na kraju zaslužena pobjeda Efesa koja je izborena u zadnjoj dionici.

Iako je rezultat na kraju bio visok, Crvena zvezda u zadnjoj četvrtini zaostajala je samo pet poena prije nego je krenula domaća serija 14:0 koja je riješila pitanje pobjednika.

"Samo smo htjeli istrčati van i uzeti domaću pobjedu. Svaka utakmica u Euroligi je važna stoga moramo na svom parketu biti pravi i uzimati pobjede kako bi ostvarili cilj, a to je ulazak u play off. Moramo i dalje igrati agresivno u obrani, ako to ne činimo, nismo dobra momčad", tvrdi Derrick Brown.

Brown je bio prvo ime susreta s 20 poena i devet skokova, Bryce Cotton dodao je 19 poena, a Tyler Honeycutt 12 poena i 13 skokova. Kod Zvezde Charles Jenkins ubacio je 20 poena, a Marko Gudurić 14.

Žalgiris - Brose Bamberg 86:72

Žalgiris i Brose borili su se za treću pobjedu i odmicanje od dna ljestvice. Na kraju su uspješniji bili Litavci koji su odnijeli pobjedu 86:72.

"Žalgiris je igrao puno čvršće od nas. Dobro su skakali i izbacili nas iz ritma. Imali su puno više energije što nam se nije smjelo dogoditi. Bila je ovo vrlo važna utakmica za nas i ne smijemo tako mekano izlaziti i svlačionice", smatra Patrick Heckmann.

Pobjednika su predvodili Paulius Jankunas s 23 poena i devet skokova te Kevin Pangos s 19 poena i šest asistencija. Kod poraženih Daniel Theis ubacio je 15 poena, a Janis Strelnieks 14. Leon Radošević za 12 minuta ubacio je dva poena.