Pobjeda Futsal Dinama u derbiju kola, Split i Square do uvjerljivih pobjeda

Niko Rukavina • subota, 26.11.2016.

U derbiju 9. kola 1.HMNL Futsal Dinamo je slavio na gostovanju kod Broda 035, a Split Tommy je domaćom pobjedom nad Osijekom barem na privremeno preuzeo čelo ljestvice. Do uvjerljive gostujuće pobjede stigao je Square kod Potpićana.

Brod 035 – Futsal Dinamo 3:6

Nakon poraza u prošlom kolu od Split Tommyja, Futsal Dinamo se vratio na pobjedničke staze gostujućom pobjedom kod neugodnog Broda koji je u 9. kolo ušao kao peta momčad na ljestvici. Dinamu se isplatio odlični početak utakmice u kojem su brzo zabili tri pogotka.

Dinamov hrvatski reprezentativac Vedran Matošević do 4. minute zabio je dva pogotka, a makedonski Sadat Ziberi u 6. za 3:0. Dinamo do kraja nije ispuštao prednost iako je Ivica Ćorluka uveo rezervnog golmana Davora Maričevića koji je veći dio utakmice igrao golmana-igrača i čak tri puta je pogodio okvir Dinamovog gola.

Za Dinamo su do kraja utakmice golove zabili Kristijan Grbeša u 14. i 19., te Matej Horvat u 32., a za Brod 035 najbolji strijelac Almedin Bundavica u 9. i 19. te Mario Petrović u 35.

„Pobjeda izgleda lakša nego što je stvarno bila. Sada se okrećemo Alumnusu u polufinalu Regionalnog kupa i derbiju protiv Nacionala u petak“, rekao je nakon utakmice Dinamov vratar Goran Škorić.

Futsal Dinamo već u nedjelju igra humanitarnu utakmicu u Vukovaru protiv vinkovačke Aurelije, a sav prihod s dvoboja izdvojit će se za obnovu vukovarskog vodotornja.

Split Tommy – Osijek Kelme 4:0

Split Tommy na domaćem je terenu očekivano pobijedio Osijek Kelme i barem na privremeno skočio na čelo ljestvice s dva boda više od Nacionala koji ima i utakmicu manje.

Nakon nekoliko dobrih prigoda, uključujući i prečku Jakova Grcića, Splitovci su poveli u 6. pogotkom Josipa Sutona.

Iako je Split bio bolji, Osječani su u 14. imali veliku priliku, ali je udarac Roberta Nospaka skinut na gol liniji. Ipak, do poluvremena Split je zabio za 2:0 pogotkom Nikole Pavića.

Split je nastavio s inicijativom i u nastavku, a u 26. su došli na korak do pobjede kada je za 3:0 zabio talentirani Ante Crnjac.

Gosti su potom uveli golmana-igrača, no Split je sve dvojbe oko pobjednika riješio u 36. kada je na asistenciju Sutona zabio Saša Babić za konačnih 4:0.

Potpićan 98 Istra – Square 1:4

Square je u gostima slavio protiv predzadnjeg Potpićana i skočio je na peto mjesto ljestvice. Iako su domaćini poveli, Dubrovčani su do poluvremena preokrenuli, a u nastavku razbili Istrijane.

Jedini pogodak za Potpićan na utakmici zabio je Alen Lalić u 3. minuti utakmice. No, Dubrovčani se vračaju u drugoj polovici nastavka i preko Borne Tikvice i autogolom Srđana Lolića došli do preokreta.

U nastavku utakmice Tomislav Bevanda zabio je u 32. za 3:1, a konačni rezultat postavio je Adrijan Micevski pogotkom u posljednjoj minuti utakmice.

Squareu je ovo bila prva gostujuća prvenstvena pobjede, a Potpićan nakon devet kola i dalje ima tek tri boda iz utakmice protiv Solina.