Jugra prejaka za Nacional - unatoč odličnom otporu, hrvatski prvak uvjerljivo izgubio

Niko Rukavina • subota, 26.11.2016.
Jugra prejaka za Nacional - unatoč  odličnom otporu, hrvatski prvak uvjerljivo izgubio

Nacional Zagreb nije uspio osigurati barem bod i plasirati se na Final Four UEFA Futsal Cupa. Iako je na kraju hrvatski prvak izgubio s 1:5, Nacional je dobar dio utakmice bio bolja momčad na terenu.

Nacional je u prvom dijelu nadigrao aktualnog prvaka Europe, Jugru iz Jugorska, ali je golman Rusa branio odlično. U drugom dijelu Nacional se dobro držao do 36. minute kada su Rusi zabili treći gol, a u samoj završnici zabili su još dva u praznu mrežu.

Nacional je jako dobro ušao u utakmicu i u prvih deset minuta u potpunosti je pritisnuo Ruse na svoju polovicu. Prilike za Novinare u tom razdoblju propustili su Kristijan Čujec, Tihomir Novak, Rafael i Luka Perić, a u 9. je iz slobodnjaka Rok Mordej pogodio stativu.

Prvaci Europe su tek nakon deset minuta došli do daha kada je Ivan Čiškala pogodio stativu na suprotnoj strani. U 13. dobar pokušaj iz voleja imao je Vladislav Šajahmetov, a minutu kasnije Marcenio je imao veliku prigodu iz blizine koju je sjajno obranio Franko Bilić.

Nakon pet minuta bolje igre Rusa, do kraja poluvremena Nacional je ponovno preuzeo inicijativu. Prvo se Rafael lažnjakom oslobodio čuvara, ali Zviad Kupatadze brani, da bi se nekoliko sekundi kasnije u sličnoj situaciji našao Čujec, no golman ruske ekipe je ponovno izašao kao pobjednik.

Do kraja poluvremena bilježimo po jednu priliku na svakoj strani. Minutu prije kraja u odličnoj se situaciji našao Rafael, ali je loše zahvatio volej, dok je na suprotnoj strani Caio pokušao iz blizine, ali Bilić ponovno brani za nulu s kojom se otišlo na odmor.

U drugi dio ušlo se prilično oprezno s obje strane, a prvu prigodu imao je Jelovčić kojem Kupatadze brani udarac. Rusi su poveli u 24. preko Rišata Kotljarova. No, Nacional nije trebao dugo čekati na izjednačenje. Manje od minutu kasnije pogodak za 1:1 postigao je Jelovčić na asistenciju Rafaela.

Utakmica je nastavljena u visokom ritmu, šanse su propustili Mordej na Nacionalovoj i Eder Lima na Jugrinoj strani. Ipak, u 30. Jugra dolazi do novog vodstva sjajnim pogotkom Šajahmetova iz daljine.

Nacional se nije predao i prvo je Novakov udarac obranio Kupatadze, a u 33. se dogodio sporni trenutak kada je Rafael išao sam na golmana Rusa, ali ga je srušio Marcenio koji je dobio samo žuti karton.

Veliku prigodu u 36. imao je Čujec, ali mu je ruska obrana blokirala udarac, a iz kontre precizan je bio Caio za 3:1. Nacional je potom uveo golmana-igrača, a to su Rusi do kraja utakmice iskoristili pogocima Davidova i Afanasjeva za konačnih 5:1.

U drugoj utakmici Araz je očekivano svladao Hamburg Panthers s uvjerljivih 5:1 i osigurao treće mjesto. Do poluvremena Azeri su riješili pitanje pobjednika kada su pogocima Farzalijeva, Finea, Cardosa i Bolinha došli do nedostižnih 4:0. Jedini pogodak za Hamburg zabio je Ulusoy u 27., a konačni rezultat postavio je Poletto u 31.