Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Real Sociedad je na Anoeti u potpunosti nadigrao Barcelonu, ali uz puno nesreće i sudačke nepravde upisao je tek bod. U ranijem terminu Celta je s 3:1 svladala Granadu...

Nogometaši Real Sociedada večeras su na Anoeti zaslužili sva tri boda protiv Barcelone, no sreća i sportska pravda nisu bili na njihovoj strani. U potpunosti su nadigrali Barcelonu, no na kraju se moraju zadovoljiti bodom, susret je završio 1:1.

Zaista je nevjerojatno da je Barcelona izvukla bod na Anoeti, stadionu na kojem je posljednji put pobijedila prije devet godina. Večeras je Real Sociedad na krilima fantastičnog Carlosa Vele izgledao kao Barcelona, dok su Katalonci izgledali kao ispodprosječni prvoligaš.

Sociedad je dominirao u svim segmentima igre, čak i u posjedu, što se Barceloni nije još dogodilo ove sezone. Domaća je momčad imala čak 52.3% posjeda, a Barca u prvom dijelu nije uputila niti jedan udarac u okvir Sociedadovog gola. S druge je pak strane samo sreća spasila Ter Stegenovu mrežu jer su domaći nizali prigode od prve minute.

Tek u 53. minuti poveo je Sociedad. Vela je po tko zna koji put bio nerješiva enigma za Barceloninu obranu, prelazi Mascherana, ali njegov pokušaj brani Ter Stegen. Lopta se odbija do Williana Josea koji s jedanaesterca pogađa lijevi kut Barceloninog gola pokraj nemoćnog i nespretnog Piquea.

U drugom je dijelu Barcelona ipak podigla igru, iako je domaćin i dalje bio puno bolja momčad. U 59. minuti Neymar probija lijevu stranu, vraća povratnu loptu na 11 metara, prima je Messi i preciznim udarcem u donji desni kut Rullijevog gola donosi izjednačenje Barceloni.

U 76. minuti dogodio se trenutak o kojem će se sigurno pisati neko vrijeme, trenutak koji je odnio vjerojatna tri boda domaćinu. Vela je odapeo s ruba kaznenog prostora, pogađa gredu, na odbijanac prvi dolazi Juanmi i posprema loptu u mrežu, ali gol nije priznat, linijski sudac signalizirao je zaleđe Juanmija, no zaleđa nije bilo.

Do kraja je Barcelona imala nekoliko solidnih prilika, ali bilo bi zaista nepošteno da je Barca došla do sva tri boda. Vela je još jednom zatresao vratnicu, Barcelona se provukla. Ivan Rakitić nije odigrao susret za pamćenje, već na poluvremenu zamijenio ga je Luis Enrique.

U ranije odigranom susretu Celta je na svom travnjaku svladala posljednjeplasiranu Granadu s 3:1. Domaćini su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu, pogocima Iaga Aspasa i Bongonde na odmor su otišli s prednošću 2:0.

Kravets je pogotkom u 87. minuti probudio nadu gostima da mogu do remija, ali u sudačkoj nadoknadi Cheikh zabija za konačnih 3:1.