PPD Zagreb fantastičnim drugim poluvremenom do pobjede protiv Rhein-Neckar Löwena

Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.12.2016.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su drugu pobjedu u skupini Lige prvaka, na svom parketu u zagrebačkoj Areni bili su bolji od Rhein-Neckar Löwena s 25:21...

Nakon prvih pola sata PPD Zagreb bio je u teškoj situaciji, činilo se da ide prema novom poraza i da se polako oprašta od sljedeće faze natjecanja u Ligi prvaka, međutim u drugom poluvremenu Zagreb je odigrao svojih najboljih 30 minuta ove sezone i preokrenuo rezultat protiv Löwena.

Drugih pola sata otišli su na stranu Zagreba s čak 15:6 što je teško napraviti i daleko slabijim momčadima nego onoj koja kandidira za titulu osvajača Lige prvaka. Bio je to briljantan nastup u kojem je domaćin pokazao da može puno bolje od onog što je prikazivao tijekom ove sezone.

U prvih deset minuta vodila se ravnopravna borba bez nekih odvajanja, a onda je domaćin ušao u krizu, Nijemci su napravili seriju 5:0 i pobjegli na 10:5.

Do kraja prvog poluvremena situacija se nije posebno promijenila i Rhein-Neckar Löwen otišao je u svlačionicu s vodstvom 15:10.

No, sve se promijenilo u drugom dijelu. Od početka Zagreb je izgledao daleko bolje, u prvih 15 minuta drugog poluvremena dopustio je gostima samo jedan jedini pogodak te je serijom 9:1 apsolutno okrenuo tijek utakmice.

Nijemci su bili u šoku i trebalo im je vremena da dođu k sebi i počnu igrati bolje. U tome su uspjeli, mini-serijom uspjeli su smanjiti na 21:20, ali golovima Šebetića i Vorija domaćin se ponovno odvaja i odlazi do pobjede.

Završilo je 25:21 za PPD Zagreb kojeg su predvodili Matevž Skok s deset obrana te Igor Vori s pet i Lovro Jotić, Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Josip Valčić s po tri gola. Kod gostiju Dejan Manaskov postigao je pet pogodaka.

PPD Zagreb sada se bodovno izjednačio s Kristianstadom, a Celje ispred njih ima bod više. Sljedeći nastup u Ligi prvaka PPD Zagreb imat će 8. veljače u Skoplju protiv Vardara.