Dario Dodić • subota, 03.12.2016.

Sinoć je odigrano devet NBA utakmica, u dvoboju Hrvata teško je istaknuti ijednoga, slavio je Orlando Magic protiv Phildalphia 76ersa. Cleveland je upisao novi poraz, dok je Kawhi Leonard donio pobjedu Spursima protiv Wizardsa...

Orlando Magic s više nego uvjerljivih 105:88 svladao je na gostovanju Philadelphia 76erse. Igrao je Magic sjajnu obranu, a i u napadu su odradili posao kako treba, na razini momčadi šutirali su 47% iz igre, za tri poena čak 50%. Hrvatski su košarkaši samo malo pokvarili tu statistiku i ništa više od toga - Damjan Rudež odigrao je tri minute, promašio jednu tricu i uhvatio skok, dok je Mario Hezonja u svoje tri minute na parketu promašio dva šuta, bez ikakvog učinka u drugim statističkim poljima.

Nije ni Dario Šarić imao večer za pamćenje, dobio je 16 minuta koje je iskoristio za dva poena (šut 1/3 za 2, 0/2 za 3) i dvije izgubljene lopte.

Magic je s 20 poena predvodio Aaron Gordon, po 16 ubačaja pridodali su Ibaka, Fournier i Green. Dok je Joel Embiid bio na parketu 76ersi su bili u plusu, ali s obzirom da Philadelphia dozira Embiidove nastupe, odigrao je 27 minuta i ubilježio 25 koševa i deset skokova, a 76ersi su izgubili. Jahlil Okafor odlično je surađivao s Embiidom te je večer završio sa 16 poena i 13 skokova. Niti jedan drugi igrač 76ersa nije ubacio dvoznamenkasti broj koševa.

Cleveland Cavaliersi izgubili su na gostovanju kod Chicago Bullsa 111:105, LeBron James je imao što reći nakon susreta: "Moramo završiti s fazom medenog mjeseca. Moramo igrati na pravi način. Moramo se boriti svake večeri kao da nismo ništa osvojili. Prošla sezona je prošla sezona. Primiti 78 poena u reketu je smiješno."

LeBron je svoj posao na parketu odradio više-manje kao prvak, ubacio je 27 poena i pridodao 13 asistencija, ali imao je i osam izgubljenih lopti. Kyrie Irving pridodao je 20 poena uz šut iz igre 9/21 i osam asistencija.

U dresu Bullsa sjajnu su večer imali Jimmy Butler (26 koševa, osam skokova, šest asistencija), Dwyane Wade (24 poena) i Taj Gibson (23 koša, 11 skokova).

Los Angeles Clippersi desetodnevni gostujući niz završili su pobjedom kod New Orleans Pelicansa 114:96. Nakon nešto slabijeg ulaska u prvu četvrtinu Clippersi su ostatak utakmice odigrali na nivou i nisu dopustili previše prilika za povratak u igru Pelicansima.

Clipperse je do pobjede predvodio ponovno sjajni Blake Griffin s 27 poena i deset skokova. Jamal Crawford s klupe je pridodao 21 poen dok je susret sa 17 poena, 13 asistencija i osam skokova okončao Chris Paul. U dresu Pelicansa najbolji dojam ostavio je Anthony Davis s 21 ubačajem, šest skokova i četiri asistencije. Dante Cunningham s klupe je pridodao 15 ubačaja.

Uz puno muke San Antonio Spursi došli su do pozitivnog omjera na domaćem parketu. Spursi su zahvaljujući pogođenom šutu za pobjedu Kawhija Leonarda šest sekundi prije kraja sa 107:105 svladali Washington Wizardse i tako svoj domaći učinak podigli na 5-4.

Leonard je susret okončao s 23 poena, a odličnu večer imali su i Pau Gasol (19 koševa, deset skokova) te LaMarcus Aldridge (19 koševa). Kod gostiju valja istaknuti Bradleyja Beala s 23 poena, Gortata s 21 košem i čak 18 skokova te Johna Walla sa 17 koševa i 15 asistencija.

Philadelphia - Orlando 88:105
Boston - Sacramento 97:92 (Horford 26 koševa/Cousins 28 koševa)
Toronto - L.A. Lakers 113:80 (Lowry 24 koša/Ingram 17 koševa, Ivica Zubac nije kandidirao za sastav)
New York - Minnesota 118:114 (Anthony 29 koševa/LaVine 20 koševa)
Chicago - Cleveland 111:105
New Orleans - L.A. Clippers 96:114
Atlanta - Detroit 85:121 (Schroder 17 koševa/Caldwell-Pope 23 koša)
San Antonio - Washington 107:105
Denver - Houston 100:128 (Chandler 24 koša/Harden 20 koševa)