Dobar nastup Prostrana u pobjedi Nevežisa

Petar Jenjić • subota, 10.12.2016.

Odigrane su nove tri utakmice u košarkaškom prvenstvu Litve, a u nama najzanimljivijem dvoboju Nevežis je slavio kod kuće protiv Šiauliaija 81:74, uz dobar nastup Tonija Prostrana...

Nakon što je prije četiri dana srušio rekord Baltičke lige po broju asistencija na jednoj utakmici (17), Toni Prostran odigrao je još jednu zadovoljavajuću utakmicu, ovoga puta u litavskom prvenstvu.

Njegov je Nevežis ugostio posljednju momčad lige, Šiauliai te slavljem 81:74 došao do pete prvenstvene pobjede.

Gosti su puno bolje otvorili susret te su nakon prvih deset minuta imali deset poena prednost. Nevežis je zaostatak dostizao sve do posljednje četvrtine, a kada je poveo u 33. minuti, prednost do kraja nije ispuštao.

Do pobjede ih je predvodio Ignas Vaitkus s 19 poena (5/8 za dva, 3/8 za tricu) i šest skokova. Toni Prostran završio je susret s deset poena (0/1 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6), pet skokova i četiri asistencije za 27 minuta provedenih na parketu.

Kod gostiju su po 13 koševa ubacili Martynas Echodas (6/6 za dva, slobodna bacanja 1/3) i Darius Gvezdauskas (0/4 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 4/7).

LKL:
Vytautas – Pieno Žvaigždes 96:77 (Tomas Dimša 16p, 5sk / Derrick Low 19p, 6as)
Nevežis – Siauliai 81:74 (Ignas Vaitkus 19p / Martynas Echodas i Darius Gvezdauskas 13p)
Lietuvos Rytas – Juventus 98:81 (Joshua Akognon 21p / Jamar Diggs 21p, 11as)