MAXtv Prva liga, 19. kolo, 11.12.2016, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1271

Ante Dubravac • nedjelja, 11.12.2016.

U sklopu 19. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama dočekali su Lokomotivu. U izjednačenom susretu s vrlo malo pravih prilika Dinamo je slavio rezultatom 3:1.

Nakon što su porazom od Juventusa i službeno zaključili nastup u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka igrači Dinama u potpunosti se okreću domaćim natjecanjima i pokušaju hvatanja Rijeke koja ima šest bodova prednosti. Posljednji domaći susret prije zimske stanke na Maksimir je doveo Lokomotivu.

Domaći strateg Ivajlo Petev nastavio je s tradicijom pružanja prilike mladim igračima pa su od prve minute krenuli Gojak, Moro, Fiolić i Sosa, a na klupi se nakon dugo vremena pojavio i Domagoj Antolić.

Na samom početku susreta Dinamo je pritisnuo goste na svoju polovicu i pokušao doći do brzog pogotka. Međutim Lokomotiva je vrlo brzo došla "do zraka" te se igra uglavnom odvijala na sredini terena. U nekoliko navrata čak su i gosti bili u izglednim situacijama, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

Dinamo je ozbiljnije zaprijetio prvi put u 40. minuti preko Soudanija čiji udarac hvata Zagorac. Bilo je to još jedno loše poluvrijeme aktualnih prvaka, bez jasne ideje što učiniti s loptom i kako doći do pogotka.

U 63. minuti Modri su napokon došli do vodstva. Nakon centaršuta s lijeve strane u skoku je najviši Soudani koji glavom pogađa za 1:0. Nakon pogotka malobrojni gledatelji su opet gledali presliku prvog poluvremena sve do 75. minute kada prolazi kroz domaću obranu i zabija pokraj nemoćnog Livakovića.

Šest minuta kasnije Dinamo opet dolazi do vodstva. Prvo je Zagorac obranio udarac s 11 metara Soudaniju, međutim na odbijenu loptu natrčava Fiolić i iz blizine zabija za 2:1.

Najljepši trenutak susreta dogodio se u 89. minuti kada je Soudani prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca postavio konačnih 3:1 te barem privremeno doveo Dinamo na tri boda zaostatka za Rijekom.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Splitu kod Hajduka dok će Lokomotiva bodove tražiti protiv Splita.