Billere šokirao Vozabov Saran, Massy iznenadio Ivry

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 19.12.2016.

Ovog vikenda na rasporedu su bili susreti šesnaestine finala Francuskog kupa za rukometaše, a oni glavni kandidati za osvajanje trofeja upisali su pobjede...

Prvoligaši u svom uključenju u natjecanje Francuskog kupa manje-više nisu imali problema. Rijetki su se mučili, a samo Saran i Ivry nisu prošli dalje.

Fenix iz Toulousea gostovao je kod Limogesa i upisao pobjedu 29:22. S pet uzastopnih pogodaka sredinom drugog poluvremena gosti su pobjegli na 26:18 i riješili pitanje pobjednika. Predvodili su ih s po pet golova Jordan Bonilauri i Clement Perez.

Najveće iznenađenje priredio je Billere, petoplasirana momčad druge lige koja je pregazila Saran s 34:24. Već u prvom poluvremenu domaćin je daleko odmaknuo i stvorio visoku prednost te u nastavku susreta nije bilo dvojbe, Billere je lakoćom slavio. Pierrick Verdier briljirao je u domaćem sastavu s osam golova, Nicolas Bordier postigao je pet golova kod gostiju. Nastupio je i Tomi Vozab koji je dodao dva pogotka, oba sa sedam metara.

Iako rezultatski nije bio uvjerljiv, Dunkerque nije imao previše problema na gostovanju kod Angersa. Domaćin je u završnici smanjio visok zaostatak, ali nije uspio doći na bliže od konačnih 23:20. Nicolas Nieto s pet golova predvodio je goste kod kojih je Marko Mamić postigao tri pogotka iz pet pokušaja. Kod domaćina nastupio je Petar Puljić, ali nije se upisao među strijelce.

Problema je bilo za Cesson koji je tek u završnici eliminirao Chartres s 24:22. Pet minuta prije kraja bilo je 22:22, a onda je u završnici Cesson golovima Allana Villeminota i Ibrahima Salla stigao do prolaza. U pobjedničkom sastavu nitko se nije posebno istaknuo, čak šestorica igrača postigla su po tri pogotka.

Caen je još na sredini drugog poluvremena zaostajao samo jedan pogodak za Nantesom, ali nije izdržao i kvalitetniji gosti na kraju su ipak glatko slavili s 33:26. Jerko Matulić postigao je dva pogotka za goste kod kojih su s po šest golova najbolji bili Senjamin Burić i Theo Derot.

Parižani su i bez braće Karabatić lakoćom slavili kod St-Gratien/Sannoisa, Serdarušićeva momčad sa skraćenim rosterom slavila je s plus devet. Luka Stepančić dao je doprinos s jednim pogotkom, a najefikasniji bio je Jesper Nielsen s osam golova.

Drugoplasirana momčad druge lige, Massy, iznenadila je Ivry i slavila s 26:25. Gostima nije pomoglo šest pogodaka Vasje Furlana, domaćin je uspješno odradio posao i pridružio se Billereu,

Visoku pobjedu na gostovanju kod Grenoblea upisao je Chambery koji je slavio s 35:27. Jednostavan zadatak za goste koji su već na odmoru imali sedam golova prednosti. Damir Bičanić postigao je tri pogotka iz četiri pokušaja, a čak 12 golova zabio je Fahrudin Melić.