Petar Jenjić • utorak, 20.12.2016.

Odigrano je osam utakmica desetog kola Lige prvaka, a od večerašnjih dvoboja vrijedi izdvojiti novu odličnu utakmicu Hrvoja Perića, koji je do pobjede predvodio Veneziju, dok je solidan učinak u porazu Sassarija imao Rok Stipčević...

Partizan kao da je predodređen za igranje produžetaka. Beogradska je momčad večeras odigrala i treći produžetak u posljednjih pet utakmica i sada je na omjeru 2-1, a ukupno 6-4. Večeras su slavili na gostovanju kod Zielona Gore. U vrlo izjednačenom susretu, gdje su se momčadi redovito izmjenjivale u vodstvu. Tri sekunde prije kraja Partizan je imao dva koša zaostatka, ali je Birčević postigao koš za produžetak. Nakon dodatnih pet minuta Partizan je izišao kao pobjednik, a koš vrijedan novih bodova postigao je Vrabac nekoliko sekundi prije kraja.

Stefan Birčević predvodio je Partizan do pobjede s 19 poena i 11 skokova (8/11 iz igre, slobodna bacanja 0/2), dok je Adin Vrabac ubacio 16 koševa (6/6 iz igre, slobodna bacanja 1/2).

Kod domaćina je Lukasz Koszarek ubacio 17 poena (5/12 iz igre, slobodna bacanja 5/6), a Vladimir Dragičević je dodao 14 koševa (6/11 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i deset skokova.

Nakon dva uzastopna poraza, do četvrte je pobjede došao Chaleroi, koji je kod kuće nadigrao Dinamo Sassari. Talijanskoj je momčadi ovo šesti poraz, a kao i Chaleroi imaju četiri pobjede. Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, a prednost je prelazila s jedne na drugu stranu. Međutim, u trećoj četvrtini domaćini ubacuju u brzinu više i u posljednjih deset minuta ulaze s 13 poena prednosti. Sassari je u jednom trenutku došao na četiri poena zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Charleroi je do pobjede predvodio Alex Libert sa 17 poena (5/9 iz igre, slobodna bacanja 5/8). Jedini je dvocifren u redovima Sassarija bio Lorenzo D'Ercole s 11 koševa (4/6 iz igre), dok je Rok Stipčević zaključio susret s devet koševa (0/1 za dva, 3/6 za tricu) i jednom asistencijom za 21 i pol minutu provedenu na parketu.

Visok poraz od Pinar Karsyiake nije uzdrmao košarkaše Venezije, koji su večeras kod kuće slavili protiv najslabije momčadi iz grupe B, Himik Južnog, koji ostaje na jednoj pobjedi iz deset utakmica. Iako su se gosti jako dobro držali tri četvrtine, u posljednjoj je Venezija pokazala zašto je ipak ovolika razlika na ljestvici između njih. Talijanska je momčad primila samo osam poena, a postigla je 22 i time mirno riješila pitanje pobjednika. Sada su na omjeru 7-3.

Do pobjede je domaćine opet predvodio odlični Hrvoje Perić. Hrvatski je košarkaš zaključio susret s 19 poena (7/10 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/5), tri skoka i dvije asistencije za 24 minute provedene na parketu. Jeff Viggiano ubacio je 14 koševa (5/12 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod gostiju bio Jason Love sa 17 poena (7/14 za dva, slobodna bacanja 2/2) i 11 skokova.

Liga prvaka, deset kolo:
Nymburk - Banvit 86:75 (Byron Allen 33p, 5sk / Jordan Theodore i Damian Kulig 18p)
Szolnoki Olaj - Ludwigsburg 81:91 (Troy Barnies 19p / Kelvin Martin 17p, 8sk)
Zielona Gora - Partizan 80:81 (nakon produžetka) (Stefan Birčević 19p, 11sk / Lukasz Koszarek 17p)
Aris - Ironi Nahariya 85:58 (Devyn Marble 16p / Yancy Gates 13p)
Le Mans - Kataja 57:74 (Mouphatou Yarou 15p / Daniel Mullings 22p, 10sk, 4as)
ASVEL - Neptunas 68:64 (Walter Hodge 18p, 6as / Martynas Mažeika 15p, 5sk)
Spirou Charleroi - Dinamo Sassari 63:57 (Alex Libert 17p / Lorenzo D'Ercole 11p)
Venezia - Himik Južni 73:59 (Hrvoje Perić 19p / Jason Love 19p, 11sk)