Petar Jenjić • srijeda, 21.12.2016.

Odigrano je i preostalih 11 utakmica desetog kola Lige prvaka, a vrijedi izdvojiti solidan nastup Roka Ukića u porazu AEK-a kod Bešiktaša i dvoboj ABA ligaša, gdje je Mega Leks bio bolji od Mornara...

Nakon poraza od Partizana košarkaši Bešiktaša vratili su se na pobjednički kolosijek, večeras su kod kuće slavili protiv grčkog AEK-a. Već je nakon prve četvrtine turska momčad imala 17 poena prednosti, a do kraja se utakmice AEK tek jednom uspio spustiti na osam koševa minusa, tijekom posljednje četvrtine, ali više od toga nije išlo.

Bešiktaš je do pobjede predvodio Michael Thompson sa 17 poena (6/9 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Vladimir Štimac ubacio 16 koševa (6/8 za dva, slobodna bacanja 4/7), uz sedam skokova.

Najbolji je kod AEK-a bio Milan Milošević s 15 poena (5/15 iz igre, slobodna bacanja 5/5) i 13 skokova, dok je Roko Ukić zaključio susret s 11 poena (1/3 za dva, 3/6 za tricu), dva skoka i četiri asistencije za 33 i pol minute provedene na parketu.

Manje je uspjeha imao drugi turski klub, Ušak Sportif, kojemu je sedmi poraz u ovom natjecanju nanio Ventspils. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Ventspils je u trećoj četvrtini napravio deset razlike te do kraja utakmice nije ispuštao dvoznamenkastu prednost.

Do pobjede su ih s 19 poena predvodili Ronaldo Zakis (8/10 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i Folarin Campbell (7/10 iz igre, slobodna bacanja 3/4), dok su kod gostiju po 20 koševa ubacili D'Angelo Harrison (7/12 iz igre, slobodna bacanja 4/4) i Shaquielle McKissic (6/12 iz igre, slobodna bacanja (5/6).

U dvoboju dvaju regionalnih ligaša, Mega Leks je u Sremskoj Mitrovici nadigrala crnogorski Mornar. Time su došli do treće pobjede, a svoje su protivnike ostavili na dvije. Domaćin je u trećoj četvrtini došao do dvoznamenkaste prednosti, a iako su gosti pred kraj susreta uspjeli doći do pet koševa minusa, do preokreta nisu uspjeli doći.

Megu je do pobjede predvodio Jovan Novak s 14 poena (5/7 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Rade Zagorac završio susret s 12 koševa (4/7 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova.

U redovima Mornara najbolji je bio Octavius Ellis s 15 koševa (5/5 za dva, slobodna bacanja 5/5) i devet skokova.

Do šeste su pobjede ove sezone došli košarkaši Oldenburga, a večeras su kod kuće nadigrali poljsku Rosu Radom i ostavili je na pretposljednjem mjestu grupe C. Domaćin je vodio gotovo od samog početka utakmice, a tijekom druge je dionice imao i 17 poena prednosti. Poljska se momčad do kraja utakmice nije uspjela spustiti ispod sedam koševa zaostatka.

Oldenburg su do pobjede sa 16 poena predvodili Maxime De Zeeuw (2/2 za dva, 4/4 za tricu) i Dirk Madrich (5/5 za dva, 2/3 za tricu). Marko Baćak nije ulazio u igru za domaćine.

Najbolji je kod gostiju bio Darnell Jackson s 22 poena (8/12 iz igre, slobodna bacanja 2/5) i šest skokova.

Liga prvaka, deseto kolo:
Saratov - CSM Oradea 59:65 (Nicolas Minnerath 25p, 11sk / Martin Zeno 28p, 6sk)
Bešiktaš - AEK 82:68 (Michael Thompson 17p / Milan Milošević 15p, 13sk)
Ventspils - Ušak Sportif 97:86 (Ronaldo Zakis i Folarin Campbell 19p / D'Angelo Harrison i Shaquielle McKissic 20p)
Mega Leks - Mornar 60:53 (Jovan Novak 14p, 5sk / Osctavius Ellis 15p, 9sk)
Monaco - Bakken Bears 105:86 (Dee Boost 25p, 5as / DeVaughn Akoon-Purcell i Kritsjan Kitsing 16p)
Tenerife - Juventus 79:57 (Taqwa Pinero 14p / Dovis Bičkauskas 14p, 4sk)
Frankfurt - Helios Domžale 72:62 (Shavon Shields i Quantez Robertson 14p / Tomas Kyzlink 15p, 4sk)
Maccabi Rishon - Pinar Karsiyaka 78:69 (Patrick Richard 21p, 7sk, 5as / DaJuan Summers 25p, 6sk)
Oldenburg - Rosa Radom 83:71 (Maxime de Zeeuw i Dirk Madrich 16p / Darnell Jackson, 6sk)
PAOK - Varese 78:69 (Jordan Sibert i Keith Clanton 15p / Dominique Johnson 20p)
Oostende - Strasbourg 65:66 (Corey Walden 15p / Romeo Travis 16p, 8sk)