Dario Dodić • petak, 23.12.2016.

Nogometaši Milana osvojili su talijanski Superkup u Dohi na stadionu Jassim Bin Hamad. Nakon regularnog vremena i produžetaka bilo je 1:1, ključan jedanaesterac za trijumf Milana postigao je Mario Pašalić...

Milan je u Katru po sedmi put u povijesti osvojio Superkup. U prilično izjednačenom i zanimljivom dvoboju s Juventusom odlučivala je lutrija jedanaesteraca u kojoj je jedan Hrvat bio junak, a drugi tragičar.

Bio je to dvoboj prepun prigoda koji je mogao otići na stranu Milana, ali i Juventusa. Nešto bolje dvoboj je otvorio aktualni prvak Juventus, što je rezultiralo i vodstvom iz 18. minute kada je Chiellini lijepo poentirao nogom nakon kornera Pjanića. Imao je prije toga Juve dvije dobre prigode, pokušaje Mandžukića i Sturara branio je danas sjajni Donnarumma.

Imao je posla i Juventusov vratar Gigi Buffon, pogotovo nakon što je Juventus poveo, Milan je zaigrao puno bolje i u 38. minuti došao do izjednačenja. S desne je strane ubacio Suso, s 11 metara glavom zabija Bonaventura pokraj nemoćnog Buffona.

Pitanje je kako bi susret završio da je sudac vidio Lichtsteinerovo udaranje laktom Bonaventure u 40. minuti. Bio je to možda start i za izravni crveni, žuti svakako, a s obzirom da je u tom trenutku Juventusov igrač već imao žuti karton morao ga je sudac Damato poslati na hlađenje.

Mandžukić se trudio, ponovno je bio jedan od istaknutijih pojedinaca u redovima Juventusa, ali nije imao izglednijih prilika za postizanje pogotka.

Mogle su obje momčadi doći do pobjede u 90 minuta, ali mreže se nisu tresle. U 74. minuti u igru je ušao i Mario Pašalić i od prve minute na travnjaku nametnuo se kao jedan od boljih u dresu Milana. Imao je i jednu solidnu prigodu u produžetku, ali nakon što je prevario jednog Juventusovog braniča pucao je daleko od gola. Sjajnu je priliku u samoj završnici imao Dybala, Lemina je na centru oduzeo loptu Pašaliću, u nastavku akcije dolazi do Evre koji lijepo u sredini pronalazi neometanog Dybalu čiji udarac završava preko gola.

Pobjednika je na kraju odlučivala lutrija jedanaesteraca. Nakon prve serije nije izgledao dobro za Milan, Marchisio je bio siguran, a Lapadulin udarac brani Buffon. U drugoj seriji Mandžukić pomaže Milanu, prevario je Donnarummu, ali pogađa gredu, a Bonaventura poravnava rezultat. Iduće dvije serije igrači obje momčadi bili su precizni, a u posljednjoj Dybalin odličan pokušaj sjajno skida Donnarumma. Odlučujući jedanaesterac izveo je Pašalić, nije ostavio ni trunke šanse Buffonu, pogađa lijeve rašlje i donosi naslov mladoj momčadi Milana.

Marko Pjaca čitav je susret odgledao s Juventusove klupe.