Dobermann i Amoz-Fingal uz dosta muke do polufinala

Branimir Korać • utorak, 27.12.2016.

Štefanje u Kutiji šibica tradicionalno donosi sjajne dvoboje, na rasporedu su bila četvrtfinala u seniorskoj i polufinala u veteranskoj konkurenciji. Iznenađenja na kraju ipak nije bilo...

Ljubitelji Kutije šibica nerijetko ističu Štefanje i četvrtfinalni dan kao dan koji se ne propušta na legendarnom turniru. Čak i prije polufinala i finala. Razlog je jednostavan, osam najboljih momčadi seniorske konkurencije ulazi u borbu za samu završnicu, za mnoge je to neradni dan i pravo vrijeme za boravak u dvorani i uživanje u vrhunskom malom nogometu.

I ove godine bilo je uzbuđenja, ali na kraju su favoriti prošli dalje.

Program su otvorili Poliklinika Milojević Glamour Križevci i FS Diego Dimnjačarstvo Sopot. Na kraju je Poliklinika Milojević očekivano slavila na pogon Hrvoja Penave koji je postigao oba pogotka. Kod prvog je krasno reagirao i iz okreta prevario Pečeka da bi kod drugog nakon asistencije vratara Škorića preko cijelog terena glavom tek mrvicu skrenuo loptu, dovoljno da prevari vratara FS Diega.

Prvi favorit za ukupnu pobjedu CB Dobermann uz dosta muke eliminirao je čvrsti CB Garden - Optiku Očalinko s 2:1. Tek u posljednjoj minuti Dobermann je osigurao pobjedu.

Do vodstva je stigao rano, već u trećoj minuti Mislav Banek zabio je za vodstvo da bi na polovici prvog poluvremena nakon krasne akcije Ivan Smok ostao posve sam i lakoćom poravnao. Nakon toga Dobermann je pritisnuo i tražio pogodak, pleo mrežu oko gola Adonisa Dokuzovića i tek u samoj završnici preko Luke Perića stigao do pobjede i polufinala.

U polufinalu je i snažna slovenska momčad AMOZ-Fingal koja je tek nakon penala eliminirala MNK Automobile Lončar. Nakon 40 minuta bilo je 3:3, a Slovenci su ispustili visokih 3:1. Praktički reprezentacija susjedne države imala je prednost golovima Krofliča, Čujeca i Vrabela, Luka Bobičanec bio je strijelac prvog gola, a u zadnje četiri minute Dario Ribić i Bruno Piskač osigurali su Automobilima Lončar kaznene udarce.

Tamo su Rok Mordej i Osredkar zabijali i tako spriječili iznenađenje dok su na drugoj strani neuspješni bili Marko Kovačić i Alen Herceg.

Dalje ide i Pizzeria Stari Zagreb - Borongaj Lugovi koja je s 2:1 bila bolja od MB Auto PSC-a. Nikola Gatarić i Martin Maloča zabili su za pobjednika, a Ivan Muller u završnici je tek malo donio neizvjesnosti.

U utorak u polufinalu od 18 sati igraju CB Dobermann i Poliklinika Milojević Glamour Križevci, a sat vremena kasnije AMOZ-Fingal i Pizzeria Stari Zagreb - Borongaj Lugovi.