Vrlo dobri nastupi Frana Pilepića i Marija Delaša u pobjedama svojih momčadi

Petar Jenjić • utorak, 03.01.2017.

Odigrani su preostali susreti 14. kola talijanske Lege A, a pobjede su ostvarili svi hrvatski košarkaši. Fran Pilepić je bio vrlo dobar u pobjedi Cantua nad Trentom, kao i Mario Delaš u slavlju Capo d'Orlanda protiv Brindisija. Pobjedu je upisao i Repešin Armani Milano protiv Pesara, bez Krune Simona u sastavu...

Nakon katastrofalno odrađene gostujuće utakmice protiv Avellina, košarkaši Capo d'Orlanda su se uspjeli oporaviti i upisati domaću pobjedu protiv susjeda na tablici, Brindisija. Tek su u jednom navratu tijekom prve četvrtine gosti imali vodstvo, a ostatak je utakmice pripao domaćinima. Tijekom posljednje dionice Capo d'Orlando je imao dvoznamenkastu prednost, koju je gostujuća momčad imala čak i priliku stići, ali nije uspjela.

Do pobjede ih je predvodio Drake Diener s 18 poena (6/11 iz igre, slobodna bacanja 1/2),osam skokova i šest asistencija. Vrlo dobar je bio i Mario Delaš koji je susret zaključio sa 17 koševa (3/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 7/8) i šest skokova za 28 minuta na terenu. Sandro Nicević nije ulazio u igru.

Za goste je Lawrence Carter ubacio 23 poena (9/15 iz igre, slobodna bacanja 3/6) uz sedam skokova, dok je Amath M'Baye ubacio 18 koševa (6/13 iz igre, slobodna bacanja 4/4).

Repešin Armani Milano upisao je pobjedu nad Pesarom i bez Krune Simona u sastavu. Milanska se momčad ponovno jako mučila jer su gosti imali i 12 razlike tijekom prve četvrtine. Domaćin je do kraja poluvremena preuzeo vodstvo i održavao ga do samog kraja, iako su u završnicu susreta ušli s tek dva poena prednosti.

Najefikasniji je kod pobjedničke momčad bio Milan Mačvan s 19 koševa (5/11 iz igre, slobodna bacanja 7/9), a pridružio mu se Davide Pascolo s 15 poena (6/12 iz igre, slobodna bacanja 2/3) i osam skokova.

Najraspoloženiji je kod gostiju bio Jarrod Jones s 29 poena (10/14 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 0/1)) i šest skokova.

Cantu se polako odmiče iz zone ispadanja, a večeras je upisao drugu uzastopnu pobjedu, šestu ukupno, na gostovanju kod Trenta. Gosti su vodili od samog početka utakmice, a na poluvrijeme su otišli s 14 koševa prednosti. Trento se do kraja utakmice nije uspio spustiti ispod pet koševa zaostatka.

Goste je do pobjede prevodio JaJuan Johnson s 20 poena (10/15 za dva, 0/3 za tricu) i deset skokova. Odličnu je utakmicu odigrao i Fran Pilepić koji je u pobjedu svoje momčadi ugradio 19 poena (2/4 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), pet skokova i dvije asistencije za 31 minutu provedenu na parketu.

Najefikasniji je kod domaćina bio Diego Flaccadori s 14 koševa (6/9 za dva, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova.

Lega A, 14. kolo:
Capo d'Orlando - Brindisi 86:82 (Drake Diener 18p, 8sk / Lawrence Carter 23p, 7sk)
Cremona - Varese 85:71 (TaShawn Thomas 25p, 6sk / Christian Eyenga 20p)
Milano - Pesaro 88:84 (Milan Mačvan 19p, 9sk / Jarrod Jones 29p, 6sk)
Pistoia - Reggiana 85:71 (Andrea Crosariol 17p / Pietro Aradori 24p)
Trento - Cantu 68:77 (Diego Flaccadori 14p, 5sk / JaJuan Johnson 20p, 10sk)
Torino - Brescia 86:91 (Harvey Tyler 20p / Marcus Landry 23p, 5sk)