Branimir Korać • srijeda, 04.01.2017.

Philadelphia je stigla do nove pobjede, a doprinos je dao i Dario Šarić koji je dodavanjem iz auta pronašao Roberta Covingtona, a ovaj sa sirenom zabio za pobjedu...

San Antonio Spursi visoko su slavili protiv Toronto Raptorsa kojima je ovo bila šest uzastopna gostujuća utakmica, na turneji po Zapadu započetoj još na Badnjak. Samo 82 ubačena poena Raptorsa najmanje je što su upisali ove sezone.

Domaćin je u utakmicu krenuo vodstvom 26:10 i Raptorsi se nisu uspjeli oporaviti. Tek u dva navrata početkom druge dionice spustili su zaostatak u jednoznamenkaste vode, međutim vrlo brzo Spursi su se ponovno odvojili i do odmora otišli na plus 20.

"Ovo je bila predstava kakvu očekujete od kandidata za naslov prvaka. To je bio pristup na koji nismo imali odgovor i tako su igrali od prve sekunde susreta", hvalio je Spurse Dwane Casey.

Kawhi Leonard sve je bliže rekordu Tima Duncana koji je 75 uzastopnih utakmica ubacio dvoznamenkasti broj poena. Leonard je trenutno na 67 u nizu, a u ovom susretu upisao je 25 poena (trica 5/7). LaMarcus Aldridge dodao je 23 poena, osam skokova i šest asistencija. Kod Raptorsa koji su prvi put ove sezone ostali ispod 90 poena, DeMar DeRozan ubacio je 26 poena, a Terrence Ross 17 poena uz pet skokova.

Boston Celticsi predvođeni sjajnim Isaiahom Thomasom upisali su novu pobjedu, osmu u posljednjih deset susreta. Ona je stigla protiv Jazzera koji su u Boston doputovali sa serijom od četiri uzastopne pobjede.

Domaćin je krenuo s odvajanjem tricom Thomasa tri minute prije kraja prvog poluvremena, ta je trica pokrenula seriju 10:4 s kojom se Boston na odmoru odvojio na 54:45. U drugom dijelu domaćin je bez problema održavao vodstvo i glatko slavio.

"Od početka smo pucali u obrani. Olako smo primali koševe u tranziciji i ovo je bila dugačka večer za nas", istaknuo je Gordon Hayward.

Boston je susret završio uz šut za tricu 17/31, Thomas je ubacio 29 poena (5/8 trica) i podijelio rekordnih 15 asistencija, a po 21 poen dodali su Jae Crowder (5/6 trica) i Al Horford (pet skokova). Kod Jazzera Hayward je ubacio 23 poena, a Joe Johnson 17.

Los Angeles Lakersi tricaški su uništili Memphis u prve tri četvrtine, u tom razdoblju šutirali su za tri poena 17/24 i iako su promašili svih devet šuteva za tricu u zadnjoj dionici, glatko su slavili 116:102.

Već na poluvremenu bili su na rubu dvoznamenkaste prednosti da bi u drugom dijelu konstantno održavali visoko vodstvo do 19 poena viška.

Nick Young u velikoj je tricaškoj formi, u posljednjih devet utakmica šutira za tricu 42/75, a u ovom susretu upisao je 20 poena (6/11 za tricu). Julius Randle dodao je triple-double s 19 poena, 14 skokova i 11 asistencija.

U redovima Memphisa Marc Gasol ubacio je 22 poena uz sedam asistencija i šest skokova, a Mike Conley 21 poen.

Indiana Pacersi i drugi put ove sezone upisali su pobjedu protiv Detroit Pistonsa. Ovaj put bili su bolji sa 121:116 što im je druga gostujuća pobjeda protiv Pistonsa s kojima će se susresti još dva puta u Indianapolisu.

Pacersi su imali u prvom poluvremenu 15 poena prednosti i uspjeli su to prosuti, ali su ipak u završnici bili bolji i upisali pobjedu.

"Paul George jedini je igrač kojeg nikako nismo uspjeli zaustaviti proteklih godina. Mnogi igrači imali su velikih utakmica protiv nas, ali s vremena na vrijeme uspjeli smo ih usporiti, no Paula ne. Nismo igrali dobro, samo smo stajali i čekali da netko od njih promaši, nismo uložili nikakav trud u obrani", nezadovoljan je bio Stan van Gundy.

U tek petoj gostujućoj pobjedi ove sezone George je ubacio 32 poena uz šest skokova, a po 17 poena dodali su Myles Turner (sedam skokova) i Jeff Teague (osam asistencija). Kod poraženih Tobias Harris ubacio je 22 poena uz pet skokova, a po 20 poena dodali su Andre Drummond (14 skokova) i Reggie Jackson (12 asistencija i sedam skokova).

Dramatično je bilo u Philadelphiji gdje su 76ersi ubačajem Roberta Covingtona sa sirenom svladali Minnesotu 93:91. 1.6 sekundu prije kraja Ricky Rubio poravnao je tricom, a onda je Dario Šarić ubacio loptu iza leđa gostujuće obrane za Covingtona koji iz teške pozicije zabija. Šarić je za 24 minute ubacio osam poena (3/5 za dva, 0/3 za tri), uhvatio sedam skokova i osvojio dvije lopte.

Phoenix Sunsi upisali su pobjedu protiv Miami Heata 99:90. Goran Dragić protiv svoje bivše momčadi ubacio je 24 poena i podijelio devet asistencija, ali previše izostanaka u gostujućim redovima maksimalno su skratili rotaciju i domaćin je slavio. Dragan Bender za 12 minuta ubacio je dva poena uz šut 1/2 za dva, 0/3 za tri poena te dva skoka.

NBA:
San Antonio Spurs - Toronto Raptors 110:82 (Kawhi Leonard 25p / DeMar DeRozan 26p)
Boston Celtics - Utah Jazz 115:104 (Isaiah Thomas 29p, 15as / Gordon Hayward 23p)
Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 116:102 (Nick Young 20p / Marc Gasol 22p, 6sk, 7as)
Detroit Pistons - Indiana Pacers 116:121 (Tobias Harris 22p, 5sk / Paul George 32p, 6sk)
Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 93:91 (Joel Embiid 25p, 8sk / Zach LaVine 28p)
Dallas Mavericks - Washington Wizards 113:105 (Harrison Barnes 26p, 7sk, 5as / John Wall 27p, 8as)
Denver Nuggets - Sacramento Kings 113:120 (Danilo Gallinari 24p / DeMarcus Cousins 31p, 6sk, 6as)
Phoenix Suns - Miami Heat 99:90 (Devin Booker 27p / Goran Dragić 24p, 9sk)