Marjan Kreševac • nedjelja, 08.01.2017.

U popodnevnom programu trećeg kola FA kupa Chelsea je s 4:1 svladao Peterborough uz dva pogotka Pedra, Middlesbrough je s igračem manje s 3:1 svladao Sheffield Wednesday, a Spursi su s dva gola u posljednjih 20 minuta slomili Villu...

Chelsea - Peterborough 4:1

U sastavu trenutačno prve momčadi Premiershipa osvanulo je devet novih igrača u odnosu na postavu koja je izgubila u posljednjem kolu od Spursa. U početnoj postavi nakon dugo vremena svoje mjesto su našli John Terry, Kurt Zouma, Nathaniel Chalobah, Ruben Loftus-Cheek i Michy Batshuayi.

Chelsea je došao u vodstvo u 18. minuti susreta nakon što vratar Peterborougha Luke McGee nije uspio ukrotiti pokušaj udarca Chalobaha već ga je samo odbio no na njegovu žalost samo na noge Pedra koji pogađa gornji desni kut za vodstvo domaćina.

Do povećanja prednosti Chelsea je stigao dvije minute prije kraja poluvremena, Branislav Ivanović je ubacio, Loftus-Cheek proslijedio loptu do Batshuayija koji nije imao težak posao s obzirom na udaljenost od gola. 3:0 na semaforu je zasvijetlilo u 52. minuti nakon što je Willian pogodio na dodavanje Pedra, ali velike zasluge za ovaj pogodak idu svakako Fabregasu koji je odradio glavninu posla u pripremi.

Domaći su se u 67. minuti našli s igračem manje na terenu nakon što je u ulozi posljednjeg čovjeka Terry prizemljio Angola koji je imao otvoren put prema golu. Samo tri minute kasnije, točnije u 70. minuti susreta gosti su uspjeli smanjiti preko Toma Nicholsa, ali sve nedoumice, ako ih je uopće i bilo, otklonio je svojim drugim golom Pedro za konačnih 4:1.

Middlesbrough - Sheffield Wednesday 3:0

U prvih 45 minuta momčadi su bile ujedinjene oko jedne stavke, a to je nedostatak kvalitete koji je donio jako slabo i gotovo ne gledljivo prvo poluvrijeme. Dok su domaći još nešto pokušavali preko svojih krilnih igrača Adama Traorea i Stuanija od kojih je ovaj posljednji koji je u 34. minuti imao izglednu priliku, ali Barry Bannan je pravovremeno ušao u blok, gosti nisu izveli apsolutno ništa vrijedno slova.

Igrači Carlosa Carvalhala istrčali su iz svlačionice u velikoj žurbi vjerojatno želeći pokazati da oni znaju igrati nogomet, ali iz te njihove žurbe rodio se samo pogodak i vodstvo domaćih. Bannan je u 58 minuti skrivio prekršaj, Leadbitter je namjestio loptu i pogodio donji lijevi kut Wildsmithova gola.

Odmah nakon vodstva Boro se našao u igračkom deficitu, izravni crveni karton zaradio je Ayala, možda malo prestrogo, ali... Domaći su se nesvjesno povukli, ali nakon što su shvatili da gosti ni s igračem više ne predstavljaju nikakvu prijetnju s dva nova pogotka riješili su susret u svoju korist. Prvo je u 67. minuti na 2:0 povisio Negredo, a točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je De Roon.

Tottenham - Aston Villa 2:0

Spursi su dominirali od prvog sučevog zvižduka, prigrabili su loptu i nisu je ispuštali iz nogu, ali usprkos dominaciji ne može se reći da su domaći priredili neke stvarno teške trenutke gostujućem vrataru, Samu Johnstonu.

Čovjek koji je svakako najviše nedostajao u momčadi Mauricija Pochettina je i glavni kreator Dele Alli, čovjek koji je s dva pogotka srušio Chelsea u prošlom prvenstvenom kolu. Shvatio je Pochettino da mu nema prevelike nade bez Allija na terenu koji je ušao u ranoj fazi drugog dijela.

Alli je svakako probudio igru Spursa, ali druga Pochettinova zamjena, Georges-Kevin Nkoudou u sekundama nakon što je ušao u igru ubacio je loptu s lijevog krila i pogodio "u trepavicu" Bena Daviesa koji napokon glavom donosi toliko željeni pogodak za Spurse.

Sve nedoumice oko konačnog rezultata deset minuta prije kraja susreta riješio je Son. Na kraju balade komotna pobjeda, ali tek nakon što su neke od glavnih vedeta Spursa poslane na teren. Ovakve kup utakmice prilika su za pričuvne igrače da se dokažu, ali u gotovo svim današnjim utakmicama prikazali su više razloga da dodatno zagospodare klupom nego travnjakom.