Efesu pobjeda u derbiju s Galatasarayem, Fenerbahčeu protiv Bešiktaša

Petar Jenjić • nedjelja, 08.01.2017.

Odigrane su preostale tri utakmice turskog prvenstva iz kojih vrijedi izdvojiti nove pobjede Perasovićevog Anadolu Efesa i Fenerbahčea, kojima su ove dvije momčad ostale u samom vrhu ljestvice...

Bitnu je pobjedu ostvario Perasovićev Anadolu Efes kod kuće protiv Galatasaraya, čime je s Fenerbahčeom ostao na vrhu lige. Gosti su odigrali bolje prvo poluvrijeme, koje su završili s 12 poena prednosti (28:40). Efes je u trećoj četvrtini proigrao značajno bolje i preuzeo vodstvo (56:54). Susret je bio izjednačen i u posljednjoj četvrtini, s tim da je Perasovićeva momčad preuzela vodstvo i održavala ga do kraja utakmice, iako nisu imali više od sedam koševa viška.

U pobjedi 80:77 Brandon Paul je s 18 poena (4/10 iz igre, slobodna bacanja 6/6) bio najefikasniji kod Efesa, dok je Thomas Huertel dodao 16 koševa (5/10 za dva, 2/4 za tricu) i šest asistencija.

Gostima nije pomogla niti izvrsna utakmica Tibora Pleissa, koji je susret zaključio s 22 poena (7/9 za dva, slobodna bacanja 8/10) i devet skokova.

Fenerbahče je u samoj završnici došao do gostujuće pobjede nad Bešiktašem i time se izjednačio s Efesom na omjeru 12-2, dok su gosti sada na 11-3. Na poluvremenu su domaćini imali šest poena prednosti (45:39), dok su u nastavku došli i do dvoznamenkaste prednosti. Do kraja treće četvrtine gosti su smanjili na tri koša zaostatka. Ključnom se pokazala trica Bobbyja Dixona 45 sekundi prije kraja koja je gostima donijela tri poena prednosti. D.J. Strawberry je smanjio na poen zaostatka, ali više od toga Bešiktaš nije mogao.

Do pobjede 79:76 ih je s 19 poena predvodio Bogdan Bogdanović (5/6 za dva, 3/6 za tricu), dok je James Nunnally ubacio 15 koševa (5/8 iz igre, slobodna bacanja 2/3).

Kod domaćina je Vladimir Štimac zaključio susret s 18 poena (8/10 za dva, slobodna bacanja 2/6) i osam skokova, dok je D.J. Strawberry dodao 15 koševa (6/10 iz igre, slobodna bacanja 2/4).

Super ligi, 14. kolo
Ušak Sportif - Gaziantep 82:87 (Marcus Denmon II 26p, 6sk, 7as / Zachary Auguste 18p, 9sk)

• Obrisan korisnik09.01.2017. u 09:54
    Drago mi je zbog Perasa. U koji kod klub da čovjek ode donese nešto dobro tom klubu. Šteta što smo ga brzo "potrošili" u repki...možda dobije još jednu priliku...