Petar Jenjić • utorak, 10.01.2017.

U prvom polufinalnom susretu EFL kupa nogometaši Manchester Uniteda na Old Traffordu su nadigrali Hull City 2:0 pogocima Juana Mate i Marouanea Fellainija...

Prvu polufinalnu utakmicu u EFL kupu Manchester United dočekao je nakon sjajnih nastupa u proteklim tjednima. Prethodnih su osam utakmica Crveni vragovi pobijedili, a posljednji su poraz upisali prije više od dva mjeseca. Na tragu tih uspjeha Jose Mourinho nastavio je i večeras protiv Hull Cityja, momčadi koja se u prvenstvu bori za opstanak i kojoj je ovo prvi plasman u ovu fazu Liga kupa. Deveta je ovo uzastopna pobjeda Manchester Uniteda u svim natjecanjima, njihov najbolji niz još od 11 slavlja u nizu u veljači 2009. godine.

Već je u trećoj minuti United došao do prve prilike. Lijepu je kontru pokrenuo Mhitarjan i odradio većinu posla, proigrao za Darmiana koji je ubacio nisku loptu na rubu kaznenog prostora prema Mati, čiji udarac brani Jakupović. Igrao se jako dobar nogomet s obje strane i u narednim minutama. Pokušali su gosti preko Henriksena i Maguirea nakon sjajnog solo prodora prema golu Manchestera, ali je oba udarca obranio De Gea. Henriksen je vrlo brzo nakon toga morao napustiti igru zbog ozljede nakon sudara s Pogbom.

United je mogao biti frustriran jer je dominirao u prvom poluvremenu, ali nije mogao pronaći put do mreže, unatoč nekoliko prilika i dalekometnih šuteva, kojima su pokušali iznenaditi Jakupovića. Mhitarjan je pokušao dva puta, udarac iz daljine okušali su i Pogba i Rashford, ali vez većeg uspjeha. Najbolju je priliku ipak imao Hull u 31. minuti, kada je Diomande pogodio okvir gola.

Nastavak susreta domaćin je otvorio na isti način. Pogba je sjajnom dugačkom loptom uposlio Rooneyja, ali je napadač Uniteda iz dobre pozicije pucao pored gola. Bilo je samo pitanje vremena kada će doći do vodstva. U 55. minuti je Valencia uputio centaršut do Mhitarjana koji glavom prebacuje loptu do Mate, čiji udarac završava u mreži gostiju. Domaćin je i dalje nastavio s pritiskom visoko na Hullovoj polovici i blizu pogotku bio je Pogba u 73. minuti, kada je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Do drugog je gola United stigao u 86. minuti. Darmian je uputio centaršut s lijevog krila do glave Fellainija koji prebacuje Jakupovića i šalje loptu preko crte. Martial je mogao podebljati pobjedu dvije minute kasnije, ali je njegov volej obranio vratar Hulla.