Dario Dodić • četvrtak, 12.01.2017.

Nogometaši Milana na San Siru su uz dosta muke došli do pobjede protiv neugodnog Torina. Slavili su rossoneri s 2:1 i tako osigurali plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa...

Milan je na San Siru pobijedio Torino i s 2:1 se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije. Nije to u prvih pola sata izgledalo dobro za momčad Vincenza Montelle, ali nakon početne loše igre Milan je zaigrao puno bolje i posve zasluženo osigurao prolaz u iduću fazu natjecanja.

Bolju igru na otvaranju susreta gosti iz Torina kaznili su u 27. minuti. Odigrali su brzu akciju, u konačnici Benassi gura loptu u prostor za Andreu Belottija koji lagano matira Donnarummu za vodstvo Torina.

Nakon primljenog pogotka trgnuli su se i domaći igrači, ali izuzev dalekometnih pokušaja Kucke nisu ozbiljnije zaprijetili Joeu Hartu u prvih 45 minuta.

Puno je bolje u nastavak susreta ušao Milan te je u 61. minuti došao i do zasluženog izjednačenja. Suso je nanizao trojicu gostujućih igrača i opalio u donji lijevi kut Torinovog gola, Hart odlično reagira i odbija loptu u stranu, ali na nesreću gostiju do lopte dolazi De Sciglio, šalje oštar niski centaršut u peterac gdje se najbolje snalazi Kucka i donosi izjednačenje Milanu.

Samo dvije minute kasnije Milan je došao i do vodstva. Suso je ubacio s desne strane, prvi do lopte dolazi Bonaventura i s desetak metara isprve nogom šalje loptu za leđa Hartu. Do kraja susreta mreže se nisu tresle, pamtit će gosti sjajnu priliku Belottija 20-ak minuta prije kraja - lijepo ga je dugom loptom u prostor uposlio Benassi, Torinov napadač izlazi pred Donnarummu, ali talijanski reprezentativac sjajno brani i čuva prednost Milana.

Posljednjih desetak minuta odigrao je i Mario Pašalić, bez značajnijeg učinka.

U četvrtfinalu Kupa Milan će igrati protiv Juventusa u Torinu.