SP 2017 - Skupina D, 1. kolo, 13.01.2017, 14:00 h
Katar 20:22 Egipat
Egipat

Egipat uspješniji od Katarana, skroman učinak Danijela Šarića

Mihaela Bradovski • petak, 13.01.2017.

Dvoboj skupine D između Katara i Egipta završio je 20:22 porazom finalista prošlog Svjetskog prvenstva. Već od starta vidjelo se da će se Riverina selekcija morati itekako pomučiti želi li pozitivan rezultati u svom prvom susretu, a kada su jednom Egipćani stigli do malo osjetnije prednosti više je nisu ispuštali...

Izabranom kadru Valera Rivere Egipat je bio protivnik po mjeri na otvaranju natjecanja, a u davanju što boljeg odgovora kolike su mu stvarne mogućnosti na velikoj sceni nakon što u njemu više nisu brojni "uvezeni" igrači s prošlog SP-a.

Bez tih europskih igrača, a po prikazanome u današnjem dvoboju, Katarani po snazi nisu ništa više od prosječne vaneuropske reprezentacije, daleko od onoga što su pokazali na svom tlu prije dvije godine.

I prije samoga starta s pravom se očekivala tvrda utakmica s puno fizičkog kontakta, agresivnih obrambenih linija i pomalo napetih živaca i upravo to su i bile glavne karakteristike ovog ogleda.

Osam isključenja već u prvih pola sata, igra s malo pogodaka, bez brze transformacije iz obrane u napad, a do odlaska na odmor s par atraktivnih obrana istaknuli su se tek vratari, Karim Hendawy i Danijel Šarić.

Posebno je slab bio period bez ijednog pogotka između 13. i 21. minute, a najduža serija 4:0 afričkog sastava koja se i odrazila na +3 s kojim se ušlo u drugih 30 minuta.

Najveće uzbuđenje na susretu stiglo je nakon deset minuta igre u nastavku kada su Eissa i Elahmar poentirali u razmaku od pola minute čime je Egipat po prvi puta stigao do pet pogodaka prednosti i tu prelomio susret.

Jedan od ključnih igrača Katara, Danijel Šarić, skupio je osam obrana, duplo manje od egipatskog para Hendawy - Shahin, izostao je i očekivano bolji učinak Capotea (5/9) dok su se u redovima pobjedničkog sastava nazabijali Elahmar (8) i Eissa (6).