SP 2017 - Skupina A, 2. kolo, 13.01.2017, 17:45 h
Japan 19:31 Francuska
Francuska

Novo uvjerljivo slavlje Francuske, Japan izdržao dvadesetak minuta

Mihaela Bradovski • petak, 13.01.2017.

Nakon uvjerljivog slavlja nad Brazilom rukometaši Francuske s 31:19 svladali su i reprezentaciju Japana. Azijski predstavnik u skupini A u prvih 20 minuta nije dopustio veće odvajanje domaćina, no potom je uslijedio crni period...

Za razliku od dvoboja s Rusijom koja im se osjetnije uspjela odvojiti tek u završnoj fazi susreta, reprezentativci Japana Francuskoj su se trkački uspjeli nametnuti tek u uvodnim minutama. Ekspresno vraćanje iz obrane u napad po primljenom pogotku namučilo je u početku domaćina Prvenstva, posebno nakon što je nakon nepunih pet minuta Luka Karabatić ozlijedio gležanj pa je Sorhaindo u komadu u oba smjera igrao sigurno duže od planiranog.

Bez oba Karabatića, planirano je dvojac Dinart - Gille odmarao Nikolu, sredina obrambene linije u tom je početnom dijelu imala poteškoće s vižljastim Japancima, pa su tako u kratkom razmaku isključeni i Sorhaindo i Fabregas, a na put tome da se Francuska što prije odvoji stao je i vratar Kimura obranama sedmeraca Guigou te dva puta Maheu.

Guigou je međutim odlično koristio takvu igru azijske selekcije, odnosno prostor koji je ostajao prazan iza njezinih leđa za svoje brze protuudare održavajući njima prednost koja je zatim u periodu od 20. do 29. minute s 10:8 narasla na +8 s koliko je i završio prvi dio.

U nastavak domaćin kreće s Nikolom Karabatićem te Gerardom na vratima no jedno ime ostaje konstanta; Ludovic Fabregas otvorio je drugih pola sata igre s dva uzastopna pogotka za tada stopostotnih 5/5 dok se sastav Carlosa Ortege itekako mučio sa svojom realizacijom. U prvih 20 minuta drugog poluvremena uspjeli su postići tek pet zgoditka.

To drugo poluvrijeme u svim je segmentima igre pripalo Francuzima koji su još jednom poprilično ravnomjerno podijelili minutažu te "nabili" gol razliku, a jedina briga ostaje ozljeda mlađeg Karabatića. Treći pivot u francuskom kadru odlično je iskoristio priliku i s učinkom 7/7 odnio naslov najboljeg igrača dvoboja.

S druge strane najviše pogodaka postigao je Kento Uegaki, njih pet, ali uz šest promašaja, a velik dio krivice za nekoliko realizatorskih crnih rupa Japan svakako može zahvaliti i Shidi koji je na francuska vrata pucao sedam puta, sve redom neprecizno.