SP 2017 - Skupina C, 1. kolo, 13.01.2017, 17:45 h
Njemačka 27:23 Mađarska
Mađarska

Njemačka na krilima Gensheimera i Heinevettera svladala Mađarsku

Branimir Korać • petak, 13.01.2017.

Njemačka je upisala pobjedu u svom prvom nastupu na ovom Svjetskom prvenstvu. Iako su Mađari zaprijetili u drugom poluvremenu, Njemačka je ipak glatko slavila...

Njemačka je potvrdila status favorita u prvom susretu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, protiv Mađarske je već u prvom poluvremenu stigla do ugodne prednosti da bi u nastavku malo pala, ali ipak mirno dovršila posao.

Iako je dobra atmosfera malo splasnula zbog smrtnog slučaja u obitelji kapetana Uwea Gensheimera, Njemačka je u prvom dijelu bila poletna i raspoložena, u obrani vrlo dobra uz odličan nastup Silvija Heinevettera.

Sabate je iznenadio postavljanjem od prve minute Nandora Fazekasa umjesto Ronalda Miklera, veteran je stajao na vratima cijelo prvo poluvrijeme i obranio upola manje pokušaja nego Heinevetter na drugoj strani.

Tijekom prvog dijela Njemačka je konstantno vodila, a što je vrijeme više odmicalo, tako je i prednost rasla pa je u pojedinim trenucima bilo i plus sedam za Sigurdssonovu momčad.

Na odmor se otišlo uz vodstvo Njemačke 16:11, a vrlo brzo u drugom dijelu postalo je jasno da je Sabate pogriješio s izborom golmana na početku utakmice.

Računajući kraj prvog dijela i prvih osam minuta drugog, Mađarska je napravila seriju čak 6:0, Mikler i njemački brzopleti napadi bili su zaslužni za to i Mađarska se vratila u utakmicu smanjivši na 16:15.

Stao je njemački napad u nastavku u potpunosti, nije imao nikakvih rješenja, bilo je tu previše isforsiranih šuteva i u prvih 15 minuta drugog dijela Njemačka je postigla samo dva pogotka.

Igralo se nakon toga dugo gol za gol, Njemačka je na svako mađarsko približavanje na gol zaostatka odgovorila novim pogotkom i pet minuta prije kraja nakon gola Gensheimera sa sedam metara Njemačka se poslije dužeg vremena napokon odvojila na tri razlike.

Do kraja susreta Njemačka je rutinski održala prednost i slavila s 27:23 predvođena s 13 golova Uwea Gensheimera, sedam golova Kaija Hafnera i 14 obrana Heinevettera. Kod Mađarske čak šestorica igrača postigla su po tri pogotka i tako bili najefikasniji.