SP 2017 - Skupina D, 1. kolo, 13.01.2017, 17:45 h
Švedska 33:16 Bahrein
Bahrein

Švedska održala lekciju Bahreinu i postigla dvostruko više golova

Branimir Korać • petak, 13.01.2017.

Očekivanu pobjedu upisala je Švedska koja je imala lagan posao protiv Bahreina. Andressonovi izabranici dominirali su od prve do posljednje minute što im je donijelo pobjedu 33:16...

Skromni Bahrein nije se mogao nositi s dosta kvalitetnijom Švedskom. Iako u prilično izmijenjenom sastavu i bez niza dobro poznatih imena, Švedska se prošetala do pobjede.

Kristjan Andresson ipak u ovom susretu nije mogao računati na Johana Jakobssona koji je još uvijek u statusu oporavljenika i prema informacijama iz švedskog tabora propustit će prve tri utakmice SP-a.

Protiv skromnog Bahreina dobro ga je zamijenio Albin Lagergren i Švedska je mirno odradila dvoboj i visoko slavila.

U prvom poluvremenu Bahrein je bio potpuno izgubljen, Mikael Appelgren branio je fantastično i od prvih osam pokušaja Bahreina, obranio je njih sedam. Švedska je vrlo brzo otišla na 7:1, nastavila je povećavati prednost i na odmoru imala vrlo visokih 17:5.

U drugom dijelu Appelgren je dobio odmor, zamijenio ga je Palicka koji je primio više pogodaka, ali treba priznati i da je obrana Šveđana u drugom poluvremenu bila nešto mekanija.

Lakše je Bahrein dolazio do pogodaka, ali nije se uspio niti jednom spustiti na jednoznamenkasti zaostatak ili čak zaprijetiti spuštanjem.

Završilo je 33:16, uvjerljivim slavljem Švedske, baš kao što se i očekivalo.

Appelgren je u prvom dijelu obranio 11 lopti u čak 69 posto uspješnosti, a na kraju susreta najefikasniji bili su Jerry Tollbring s deset golova i Mattias Zachrisson s osam. Kod poraženih Mohamed Habib Hasan postigao je četiri gola.