SP 2017 - Skupina D, 1. kolo, 13.01.2017, 20:45 h
Danska 33:22 Argentina
Argentina

I Danska startala prema planu, u prvom kolu pala Argentina

Mihaela Bradovski • petak, 13.01.2017.

Jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju, reprezentacija Danske, u svom je prvom nastupu na ovom Prvenstvu stigla do lake 33:22 pobjede. S druge strane, Argentina je na terenu pokazala puno premalo nakon svih svojih velikih najava...

Optimistični u svoje izglede stigli su Argentinci na Svjetsko prvenstvo apotrofirajući u najavama kako su rijetke bile prilike kada su na raspolaganju imali zdravu kompletnu momčad. Prvo kolo donijelo im je i najtežeg protivnika u skupini, olimpijske pobjednike Dance, ali i ozljedu Pabla Simoneta.

Početak dvoboja protekao je u igri pogodak za pogodak s golom prednosti upravo na strani južnoameričkog predstavnika no već do odmora aktivni rezultat pretvodio se u više nego zadovoljavajućih +6 za Hansena i društvo.

Dvije 2:0 serije te jedna od tri uzastopna pogotka za koje se pobrinuo raspoloženi Lasse Svan bile su dovoljne za miran odlazak na odmor, dok je Argentincima ostala zadaća kako smanjiti broj nepreciznih šuteva. Prednjačio je njima Diego Simonet, u tih pola sata stijelac tek jednog pogotka iz sedam pokušaja.

A sva eventualna nada da se u ovom susretu mogu vratiti i do kraja biti u igri za pozitivan rezultat, pala je u vodu odmah na startu drugog dijela nakon nove danske serije, ovoga puta od četiri uzastopna pogotka. Na svoj prvi pogodak u nastavku Argentina je čekala osam minuta, a do tada je semafor Arene u Nantesu već pokazivao njenih deset pogodaka zaostatka s koliko je dvoboj i završio.

Znaju Danci da im je za dolazak do finala itekako potrebna odlična forma Niklasa Landina koji je večeras ispunio svoj dio posla. 15 obrana i 48 posto uspješnosti u odnosu na protivničkih 25 posto, a uspješan start u Prvenstvo imali su i Hansen, strijelac šest pogodaka, Lasse Svan s jednim manje te Magnus Landin te Lindberg koji su završili stopostotni s četiri od četiri.

Kod Argentinaca su podbacili već spomenuti Diego Simonet, ali i vratar Matias Schulz sa svega tri obrane u nešto manje od 25 provedenih minuta na parketu.