SP 2017 - Skupina A, 2. kolo, 14.01.2017, 14:45 h
Brazil 28:24 Poljska
Poljska

Brazil upisao prve bodove, Poljskoj presudio u uvodnim minutama

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2017.

Po mnogima dvoboj odluke u vezi četvrtog putnika u daljnju fazu natjecanja, dvoboj između pomlađene Poljske i Brazila završio je 28:24 pobjedom južnoameričke vrste. I dok je Poljacima malo nedostajalo da protiv Norvežana naprave iznenađenje, brazilska vrsta u prvom je kolu teško stradala protiv domaćina Francuske...

S različitim raspoloženjima ušla su ova dva sastava u međusoban ogled, Poljska čak osam minuta nakon svog protivnika. Trebalo je poljskim rukometašima, naime, upravo toliko da stignu do prve svoje smislene akcije i prvog zgoditka. Toledo s tri pogotka, Teixeira i Langaro za to su vrijeme režirali brzu 5:0 seriju koja se u konačnici i pokazala ključnom.

Malo je sastavu Talanta Dujšebaeva značio raspoloženi Pawel Paczkowski s pet pogodaka u prvom dijelu kada su oba vratara, Malcher i Morawski uglavnom statirali na svojim vratima. Pokušavali su Poljaci nekoliko puta "probiti" tu granicu od pet pogodaka zaostatka, no osim vlastitih pogrešaka u tome ih je sprječavao i vratar Santos s osam obrana, ali gotovo svakom u najbolje moguće vrijeme.

Minutu prije kraja prvog dijela Daszek poentira za 11:15, no u nastavak se ipak ulazi pri brazilskih pet prednosti i dojmom daleko na njihovoj strani. Za razliku od Poljaka, Toledo, Langaro i društvo do svojih su pogodaka dolazili bez većih muka, a prednost je mogla biti i veća da su uspijevali iskoristiti poljsku igru sa sedam igrača u polju i ostavljena prazna vrata iza svojih leđa.

Već prve minute drugog dijela donijele su poljskoj vrsti priliku da se nakon dolaska na četiri zaostatka još malo približe eventualnom izjednačenju, no Maik Santos uporno im je poručivao da neće ići. Tako je pri 17:13 skinuo i šut sa sedam metara i nekoliko trenutaka kasnije na semaforu je opet stajalo pet razlike.

Iako im se, nakon blijedih uvodnih minuta, trud ne može osporiti, Poljaci su svoje prokockali upravo u tom periodu te će prve bodove morati tražiti u susretu s Rusijom. Brazilci su pak ovom pobjedom isprali gorak okus koji je ostao nakon prvog kola i u puno se boljoj atmosferi i, što je najvažnije, s dva boda na kontu okreću susretu s Japanom.

Santos je dvoboj završio s 13 obrana, a napad su s osam, odnosno sedam pogodaka predvodili Toledo i Langaro. Poljski duo na vratima skupio je osam obrana, Paczkowski je na kraju ostao na šest golova dok je slabu predstavu pružio Daszek s dva gola iz šest pokušaja.