SP 2017 - Skupina A, 2. kolo, 14.01.2017, 17:45 h
Norveška 28:24 Rusija
Rusija

Nakon Poljske Norvežani svladali i Ruse za priključak s domaćinom Prvenstva

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2017.

Reprezentacija Norveške po brazilskom je receptu riješila drugi dvoboj dana u skupini A. Rani ulazak u zaostatak Rusi su ganjali kroz čitav susret no nisu ga i uganjali. Utakmica je završila rezultatom 28:24 čime su Norvežani zadržali priključak s Francuzima...

Baš poput ranije odigranog dvoboja između Brazila i Poljske i ovaj Norveške protiv Rusije od uvodnih je minuta bio jednosmjerna ulica. Espen Lie Hansen i Sagosen projektilima izvana bušili su Bogdanova i Kirejeva koji su u prvom dijelu podijelili minutažu, ali bez nekog konkretnog učinka protiv raspoloženih Norvežana.

S crte je svojim pogocima pomogao i Myrhol no ono od čega je sve polazilo bila je odlična norveška igra u obrani koja Rusima gotovo pa nije ostavila prostora za brzu realizaciju svojih napada. A kada bi nešto i prošlo na crtu tu je bio Torbjorn Bergerud s devet obrana već u prvih pola sata.

Posebno su van te prve polovice susreta bili Dibirov sa 0/3 šutom odnosno Atman koji u 20-ak minuta provedenih na parketu nije ni šutirao prema protivničkom golu.

Nakon uvodnih 4:1 mučili su se izabranici Dmitrija Torgovanova, a konkretnog posla oko dostizanja zaostatka uhvatili su se u posljednje četiri minute prvog poluvremena u kojima je glavnu riječ s tri pogotka u niz vodio Igor Soroka. Ruski nalet prekinut je odlaskom na odmor pri 15:11 za sastav Christiana Bergea.

Na ono što je započeo Soroka u nastavku su se nadovezali Šiškarjev te dvama pogocima Gorbok i novom serijom od tri zgoditka u 39. minuti Rusija stiže do zaostatka od tek dva gola što su zadnji puta imali u petoj minuti.

Od ulaska u posljednju četvrtinu igralo se pogodak za pogodak no bez obzira na sve ruske uložene napore, i nešto slabiju predstavu Norveške u drugom dijelu, njeno drugo slavlje nije ozbiljnije došlo pod znak pitanja. Od četvrte minute Norvežani više nisu ispuštali vodstvo, a najbliže što im je protivnik došao spomenutih je dva razlike.

Kristian Bjornsen na kraju je dvoboj završio kao najbolji strijelac svog sastava sa sedam pogodaka uz dva promašaja, dok je jedan više na drugoj strani, uz također dva neprecizna šuta, postigao Soroka. I dok se Atman u nastavku koliko toliko probudio (3) Dibirov je u poraz ugradio tek četiri promašaja. Razliku je Norveška napravila i na golu, Bergerud i Erevik skupili su šest obrana više od Kirejeva i Bogdanova.