SP 2017 - Skupina D, 2. kolo, 14.01.2017, 20:45 h
Egipat
Egipat 28:35 Danska
Danska

U utakmici Danske i Egipta dominirali napadi, zlatni iz Rija stigli do novih bodova

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2017.

Nakon Argentine olimpijski pobjednici svladali su i izabranu vrstu Egipta. Jedno osjetnije odvajanje u prvom i jedno na početku drugog dijela bili su dovoljni za uvjerljivu 35:28 pobjedu u susretu u kojem niti jedna niti druga momčad veći dio susreta nije puno marila za obranu...

U vrlo dobrom izdanju predstavili su se rukometaši Egipta u susretu otvaranja protiv Katara, upisali pobjedu zahvaljujući raspoloženim Eissi i Elahmaru u napadu te Karimu Hendawyju na vratima. U prvom poluvremenu protiv Danske zabili su Egipćani 15 pogodaka no izostala je pomoć s vrata.

Tek četiri obrane u prvom dijelu, a posebno su nemoćni Hendawy i Shahin bili protiv strijelca pet pogodaka Mortensena i Lassea Svana koji je dodao jedan više. S druge strane, nije briljirao niti Landin s pet obrana, no njegove su bile bolje tempirane.

Što se same igre tiče, izostala je bilo kakva očekivana agresivnost obje obrambene linije, što se i odrazilo na visokih 21:15 u prvih pola sata, a ono najvažnije odvajanje odigralo se u prvih deset minuta.

Danska je, nakon dolaska na 8:4, mirno održavala razliku, koja je varirala od četiri do sedam pogodaka prednosti koliko je bilo u 29. minuti nakon drugog pogotka Hansena.

Baš poput prvog dijela i na startu drugog Danska je došla do manje serije, za 3:0 pobrinuo se Magnus Landin kojeg su Egipćani u te dvije minute shvatili krajnje neozbiljno. Afrički sastav nije došao u priliku da ozbiljnije ugrozi prednost favorizirane Danske, no nitko se u njegovim redovima nije uzbuđivao zbog toga.

U susretu u kojem su znali da će teško stići do bodova igrali su svoju igru, lako stizali do pogodaka, od 36. do 40. minute tri iz kontranapada, a koliko čvrsti znaju biti u obrani pokazali su protiv Katarana. Nastave li ovako prolaz dalje ni najmanje im nije nemoguć.

Gudmundur Gudmundsson tek neće biti nezadovoljan učinjenim u drugom kolu. Dozirao je minutažu među svojim igračima, a u dvoboju u kojem je Danskoj bila dovoljna razlika u kvaliteti napada, te u drugom dijelu i na vratima, nitko se nije potrošio ulazeći u nepotreban fizički kontakt s protivnikom sve do zadnjih desetak minuta.

Zaiskrilo je tek pred kraj kada se Egipat počeo lagano vraćati, Abdelrazek je zbog ulaska u vrat protivnika zaradio direktan crveni karton i to je bilo jedino uzbuđenje viđeno do isteka vremena.

Landin i Green na kraju su stigli do 14 obrana, od 35 postignutih pogodaka Lasse Svan i Mortensen ugradili su 11 pogodaka uz tek dva promašaja, a jedini koji je veći dio vremena proveo na parketu bio je Henrik Toft.

Eslam Eissa, jedan od ključnih igrača Egipta postigao je pet pogodaka no dodao je tome još toliko nepreciznih šuteva, a ispred njega su se po dojmu probili Shebib s 5/6 učinkom i Elderra koji je susret završio sa šest golova i jednim promašajem.