SP 2017 - Skupina D, 2. kolo, 15.01.2017, 14:45 h
Argentina 17:35 Švedska
Švedska

Švedska pregazila Argentinu i zadržala stopostotan omjer

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2017.

Očekivao se teži posao za Švedsku, međutim lakoćom je stigla do oba boda protiv Argentine. Visoko je slavila s 35:17...

Dvoboj protiv Argentine bio je ozbiljniji ispit za Švedsku nego onaj protiv Bahreina, ali Andressonovi izabranici odigrali su još jednu sjajnu utakmicu i zasluženo slavili. Znali su iskoristiti svoje prednosti i odvesti meč na svoju stranu.

Koliko dojam i rezultat u nekim situacijama mogu biti u neskladu, pokazalo je prvo poluvrijeme dvoboja između Argentine i Švedske. Šveđani su vodili sa 16:11 iako Argentinci uopće nisu izgledali toliko loše.

Napadi Argentine bili su brzi i imali su smisla, međutim manjak centimetara bio je presudan i Švedska je to znala koristiti. Kretanja Argentinaca i u obrani i u napadu bila su logična, međutim fizička nadmoć Švedske ipak je odnosila prevagu. Osim toga argentinski vratar nije pružio dovoljnu pomoć da bi se to kompenziralo i osjetilo se to na rezultatu.

Argentina je imala dobar ulazak u utakmicu i povela je s 5:3, imala čak i sedmerac za plus tri, no Palicka je obranio pokušaj Federica Fernandeza i nakon toga Švedska radi seriju 5:0 te preuzima konce u svoje ruke.

Do odlaska na odmor dodatno je povećala prednost na već visokih 16:11 unatoč silnom trudu Argentinaca da uhvate priključak.

U drugi dio puno bolje ušla je Švedska koja je s tri uzastopna gola pobjegla na ogromnih 19:11, ubrzo je otišla i na dvoznamenkastu prednost te riješila pitanje pobjednika.

Igra u nastavku susreta svodila se na argentinsko "siljenje", pokušavali su južnoamerikanci bez prave koncepcije napada brzo doći do pogodaka, ali samo su srljali iz pogreške u pogrešku i švedska prednost je rasla.

Argentina se potpuno raspala i Švedska je upisala ogromnu pobjedu.

Predvodili su je Mattias Zachrisson s osam golova te s po pet Jerry Tollbring i Jim Gottfridsson. Andreas Palicka upisao je 11 obrana. Kod poraženih Sebastian Simonet postigao je pet pogodaka.