SP 2017 - Skupina C, 2. kolo, 15.01.2017, 14:45 h
Čile 14:35 Njemačka
Njemačka

Njemačka se prošetala do pobjede, Čile bez šanse za novo iznenađenje

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2017.

U drugom susretu drugog kola "hrvatske skupine", Njemačka je pregazila Čile s 35:14. Najviša je to pobjeda u dosadašnjem dijelu Prvenstva, Njemačka nije dopustila nikakvo iznenađenje i zasjela je na vrh skupine...

Dvoboj protiv Čilea Dagur Sigurdsson očekivano je iskoristio za rotacije, odmaranje nekih igrača, a da pritom rezultat nije patio. Ovaj put na vratima nije stajao Silvio Heinevetter već Andreas Wolff koji je očekivano bio odličan i sa 16 obrana odnio titulu MVP-a susreta.

Niti Uwe Gensheimer nije igrao već je samo izvodio sedmerce, pucao je četiri i sva četiri zabio.

Svega prvih nekoliko minuta Čile je držao nekakvu rezultatsku ravnotežu, gubio je tek 3:2, no onda je Njemačka krenula.

Već do odlaska na odmor Nijemci su pobjegli na 17:6 i sve je bilo jasno. U nastavku susreta nastavilo se u istom ritmu, a Čileanci su samo tonuli.

Bilo je tek pitanje s kolikom prednosti će Njemačka slaviti, granicu od 20 pogodaka razlike dohvatila je četiri minute prije kraja, a susret je okončala s plus 21.

I za košarkaški dvoboj ovo je vrlo visoka razlika, a kamoli ne za rukometni, međutim tolika je i razlika između ove dvije reprezentacije. Čileanci su iznenadili neraspoložene Bjeloruse, no protiv Njemačke nisu imali šanse.

Uz sjajnog Wolffa Njemačku su predvodili i Jannik Kohlbacher s osam golova te Rune Dahmke sa sedam. Kod Čilea nekolicina igrača postigla je po dva pogotka što je bilo i najviše u toj reprezentaciji.