SP 2017 - Skupina D, 2. kolo, 15.01.2017, 17:45 h
Bahrein
Bahrein 22:32 Katar

Katar se oporavio od poraza protiv Egipta i glatko svladao Bahrein

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2017.

Katar je lakoćom stigao do pobjede protiv Bahreina kojeg je svladao s visokih 32:22. Lagana i rutinska pobjeda Katarana čak i lakše od očekivanja s obzirom na posljednje međusobne dvoboje...

Katar i Bahrein dobri su poznanici, susretali su se često i Katarani su imali više uspjeha. Međutim rijetko su ovako lako slavili, Bahrein se obično ako ništa drugo barem duže držao u susretu.

Ovdje je sve bilo riješeno vrlo brzo, Katar je stigao do visoke prednosti već u prvom poluvremenu nakon čega se Bahrein nije mogao vratiti.

Neugodan poraz od Egipta probudio je Katarane koji su pružili puno bolju igru, imali su pomoć vratara i to se na kraju pokazalo presudnim.

Od početka dvoboj je išao samo u jednom smjeru. Na svaki pogodak Bahreina, Katar je odgovarao s dva i do kraja prvog poluvremena stekao visoku prednost 19:9.

Danijel Šarić već tada bio je na osam obrana, odnosno 50 posto i iako je u nastavku susreta stao i nije imao toliko puno obrana, Katar nije dopustio nekakvo kompliciranje utakmice.

Najbliže što je Bahrein došao u nastavku susreta bilo je na minus osam i to u nekoliko navrata, ali Katar je svaki put s nekoliko novih pogodaka vratio prednost u dvoznamenkaste vode.

Završilo je 32:22 pobjedom Riverine momčadi koja tako dolazi do prvih bodova, a Bahrein ostaje na nuli.

U pobjedničkom sastavu Šarić je na kraju bio na 11 obrana, Ahmad Madadi postigao je osam golova, Kamal Aldin Mallash šest, a Abdulrazzaq Murad pet pogodaka. Kod Bahreina Amahmood Abdulkader Ali postigao je pet pogodaka.