SP 2017 - Skupina C, 2. kolo, 15.01.2017, 20:45 h
Saudijska Arabija
Saudijska Arabija 26:29 Bjelorusija

Kljaićeva Saudijska Arabija pala u završnici protiv Bjelorusije

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2017.

Nakon što je namučila Hrvatsku, Saudijska Arabija isto tako stvorila je dosta problema i Bjelorusiji. Tek u završnici susreta Bjelorusi su izbjegli još jedno iznenađenje i slavili 29:26...

Bjelorusija je malo isprala gorak okus startnog poraza od Čilea i svladala je Saudijsku Arabiju s 29:26. U zanimljivom dvoboju igrači Nenada Kljaića pali su tek u završnici susreta i sada će imati vrlo tešku zadaću izboriti prolaz u osminu finala. Za to će im trebati pobjeda protiv Čilea i vrlo vjerojatno Mađarske. I Bjelorusi su zbog poraza s Čileom u teškoj situaciji i oni također moraju uzeti još barem jednu pobjedu, a protivnici su im još Hrvatska, Mađarska i Njemačka.

Bio je ovo za Bjeloruse dvoboj biti ili ne biti. Igrala im je samo pobjeda, poraz je praktički značio i oproštaj od ambicija vezanih uz prolazak skupine. Gledajući raspored do kraja ove skupine, vrlo su velike šanse da će se na kraju zatvoriti krug od tri reprezentacije s po dva boda i da će odlučivati gol razlika gdje će samo najbolji ići dalje.

Jednako kao i u dvoboju protiv Hrvatske, Saudijska Arabija ušla je u utakmicu brzopleto i našla se u zaostatku 5:1, ali uspjela se iz njega izvući i vratiti se u igru. Nakon 20 minuta igre Saudijci su bili na minus jedan te isti zaostatak imali i na poluvremenu kada su gubili 14:13.

Prevaga su bili vratari, Saldacenka je u prvom dijelu obranio tri udarca Saudijaca sa sedam metara, a Kljajićevi vratari zajedno su upisali jednu obranu.

U nastavku susreta do zadnjih pet minuta igralo se gol za gol, Bjelorusi su odlazili na dva razlike, a Saudijci se vraćali na minus jedan, ali u finišu nisu izdržali i kada je Arcem Karalek dvije i pol minute prije kraja zabio za 28:25, susret je odlučen.

Najbolji kod Bjelorusije bili su Baris Puhouski s devet golova te Arcem Karalek sa šest. Kod Saudijske Arabije Mojtaba Al-Salem bio je strijelac sedam pogodaka.