SP 2017 - Skupina A, 3. kolo, 15.01.2017, 20:45 h
Brazil 27:24 Japan
Japan

Brazilski vratari i japanske izgubljene lopte odlučili pobjednika

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.01.2017.

Reprezentacija Brazila stigla je do drugog slavlja na Svjetskom prvenstvu. Nakon Poljske svladala je i Japan, no po ukupnom dojmu azijska vrsta pokazala se kao puno jači protivnik od spomenutih Poljaka. Utakmica je završila rezultatom 27:24...

Susret jedine dvije neeuropske reprezentacije skupine A, ponudio je trkom vrlo živu utakmicu u kojoj se pobjednički sastav niti jednom nije uspio ozbiljnije odvojiti, no dovoljno za drugi par bodova dok Japan ostaje na nuli.

Unatoč trima porazima izabranici Carlosa Ortege u sva su tri dvoboja, gledajući dobar dio prvog poluvremena, pokazali pozitivne elemente u svojoj igri, a ostaje im raditi na onom dijelu nakon što padnu u osjetniji zaostatak.

Večeras takvog zaostatka nije bilo, Brazilci koji su u prethodnom kolu svladali Poljsku u ovu su utakmicu ušli kao favoriti, no uzbudljivo je bilo do samoga kraja.

Uzimajući u obzir i manji ukupan broj pogodaka od prosječnog ogleda dva europska sastava bila je ovo utakmica odličnih predstava vratara. Na jednom golu svoje je kolege animirao Maik Santos dok je na drugoj strani uspješno parirao Masatake Kimura.

Iz japanskog vodstva brazilski su se rukometaši uspjeli izvući u 11. minuti, posljednji egal bio je onaj dvije minuta kasnije, 9:9 i bez obzira na +5 u 39. minuti sve do same završnice nisu se uspjeli "riješiti" upornih Japanaca.

Da nije bilo za nijansu uspješnijeg vratarskog para na brazilskoj strani sa šest obrana više u odnosu na Kimuru, te duplo više izgubljenih lopti (12/6) jednako lako je do pobjede mogla i azijska vrsta.

Južnoamerikance je do važnog slavlja predvodio autor osam pogodaka Langaro, dva manje postigao je Chiuffa dok se sedam puta u strijelce upisao Shinnosuke Tokuda.