SP 2017 - Skupina C, 3. kolo, 16.01.2017, 17:45 h
Mađarska 34:29 Čile
Čile

U obostrano lošoj utakmici Mađarska svladala Čile za svoje prve bodove

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.01.2017.

Pobjedom u međusobnom dvoboju Mađarska se bodovno izjednačila s reprezentacijom Čilea. Dvoboj trećeg kola "hrvatske" skupine u kojem je mađarski sastav vodio od prve do zadnje minute završio je rezultatom 34:29...

Nakon dva najteža protivnika u skupini C reprezentaciji Mađarske na red je došao susret s Čileom, nakon dvoboja prvog kola jedno od pozitivnih iznenađenja Prvenstva. Xavier Sabate iskoristio je pravo zamijene unutar svog rostera pa je tako umjesto i dalje ozlijeđenog Nagyja u konkurenciju ušao Peter Gulyas.

"Oporavak nakon ozljeda poput ove traje između tri do četiri tjedna, mi ga pokušavamo ubrzati i ako se situacija u proteklim danima poboljšala gležanj još uvijek nije spreman za napore", prenijeli su mađarski mediji informacije iz Rouena.

Prvih pola sata dvoboja odlučeno je u prve četiri minute za vrijeme kojih je Čile pao u zaostatak od tri zgoditka, a s jednako toliko otišlo se i na odmor. Na ulasku u desetu minutu čileanski su reprezentativci došli nadomak do izjednačenja, Beaza je pogodio za 6:7.

Poluvrijeme koje će se brzo zaboraviti obilježila je poprilično isprekidana igra, sa po sedam, odnosno pet izgubljenih lopti na jednoj i drugoj strani. Učinci vrijedni spomena do kraja prvog dijela oni su vratara Fazekasa koji je skupio osam obrana te Jamalija s pet od pet pogodaka kao i Feuchtmanna na drugoj strani s jednako toliko zgoditaka.

Iako dvama uzastopnim pogocima Rodrigo Salinas svoju momčad u 44. minuti dovodi dva koraka do izjednačenja niti tada nije izgledalo da Čile može opasnije zaprijetiti Mađarskoj, posebno preuzeti kontrolu nad susretom.

Ni u tih drugih pola sata kvaliteta igre nije se podigla, ovaj će susret biti zapisan kao jedan od najslabijih s čak 24 izgubljene lopte, ali i dosta promašaja.

Erwin Feuchtmann postigao je u konačnici 9 pogodaka uz 64 posto uspješnosti, dok je Rodrigo Salinas susret završio uz 6/12 učinak. U mađarskom dresu najviše je zgoditaka postigao Jamali (7), a vratarski par Fazekas - Mikler upisao je četiri obrane više u odnosu na Renea Olivu na vratima Čilea.