SP 2017 - Skupina A, 3. kolo, 16.01.2017, 20:45 h
Poljska 20:24 Rusija
Rusija

Malcher nije mogao sam, Rusija slavila protiv Poljaka

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.01.2017.

Izuzev početnih osam minuta koliko su tražili svoj prvi zgoditak rukometaši Rusije držali su dvoboj s Poljskom pod kontrolom te su ga u konačnici arhivirali 24:20 slavljem za nova dva boda...

Nakon poraza od Norveške reprezentacija Rusije vratila se na pobjedničke staze. Izabranici Dmitrija Torgovanova preživjeli su realizatorski izrazito slab početak susreta; prvi pogodak postigli su tek u osmoj minuti, no na njihovu sreću na drugoj strani stajala je Poljska koja je držala vodstvo od tek dva pogotka uz preko nekoliko neuspješnih pokušaja da se ozbiljnije odvoje.

Nakon spomenutog pogotka Šiškarjeva u istoj minuti na brzinu poentiraju i Dibirov te Atman, dvojac koji je u posljednjem susretu pružio predstavu ispod svakog prosjeka. Uspjela se Poljska nakratko vratiti u egal, bilo je to u 12. minuti nakon zgoditka Daszeka, no to je bilo sve od nje po pitanju konkretnog ugrožavanja protivničkog vodstva.

Tijekom tih pola sata svakako treba izdvojiti sjajnog Vadima Bogdanova koji je na odmor otišao s devet obrana i 50 posto uspješnosti, dok je stopostotan s četiri zgoditka bio Dmitrij Kovaljev. S druge strane, 11 je igrača pucalo na ruska vrata, od čega su se sedmorica upisala u strijelce, petorica tek po jednom.

Prespora je bila poljska vrsta za bilo kakav pozitivniji rezultat. Nakon 36 minuta igre i njen vratar Adam Malcher zaustavio je devet šuteva, no nemogućnost povlačenja bilo kakvog bržeg napada nije ugrozio +4 vodstvo ništa posebno raspoložene Rusije.

Igrao je Torgovanovov sastav taman toliko koliko mu je trebalo, Poljaci jednostavno nisu pronalazili ideju i tečnost u protoku lopte u napadu, a kada su i došli do neke ozbiljnije prilike, ispriječili bi im se ili protivnički vratar, ili sreća. Već u prvom poluvremenu nekoliko su puta uzdrmali okvir gola.

Imala je Poljska više udaraca na gol, ali i više izgubljenih lopti, i ono što je najvažnije, tek jednog igrača koji je otišao iznad tri postignuta gola. Bio je to Tomasz Gebala, ali uz četiri zgoditka jednako je toliko puta bio i neprecizan. Vratar Malcher zaustavio se na 12 obrana.

Kovaljev je dvoboj završio kao najbolji strijelac sa sedam zgoditaka; odigrao je tek 16 minuta i ostao stopostotan. Atman je u konačnici poentirao pet puta uz dva promašaja. Kroz čitav su se susret odmarali Černoivanov i Čipurin, a doziran je bio i nastup Šelemenka i Gorboka.