SP 2017 - Skupina A, 4. kolo, 17.01.2017, 14:00 h
Norveška 39:26 Brazil
Brazil

Brazilci svoje odigrali u prvom dijelu, Norveška do visokog +13 slavlja

Mihaela Bradovski • utorak, 17.01.2017.

Susret s dva različita poluvremena odigrale su izabrane vrste Norveške i Brazila. I dok se Norveška u prvom dijelu tek pred kraj uspjela osloboditi pratnje Brazilaca, u nastavku ih je nadigrala za konačnih, visokih 39:26...

Odličnih pola sata odigrali su sastavi Norveške i Brazila u prvoj utakmici četvrtog kola skupine. Obje vrste u susret su ušle raspoložene i okrenute ofenzivnoj igri što se i odrazilo na rezultatu pa je tako u prvih 12 minuta postignuto čak osamnaest pogodaka.

Visoki ritam, mnogo trke i gotovo ništa vremena za predah obilježilo je period do odlaska na odmor.

Norvežani su od sedme minute držali vodstvo na svojoj strani, no zbog odlučnog protivnika i već opisanih karakteristika igre ono je tek pred kraj prvog dijela postalo osjetnije, a samim time i nešto sigurnije.

Nekoliko puta brazilski su rukometaši bili u prilici stići do izjednačenja, a najbolju takvu propustili su u 22. minuti kada Torriani iz kontre ne uspijeva poentirati za 13:13.

Umjesto priključenja Brazilci su do kraja uspjeli postići tek jedan zgoditak, onaj Chiuffe u 28. minuti što su izabranici Christiana Bergea iskoristili za odlazak na pet razlike.

Točno pred sam kraj prvog poluvremena stopostotni Jondal svojim četvrtim zgoditkom postavlja 18:13, a isti broj pogodaka još su postigli i Myrhol te Sagosen.

Drugi dio donio je drugu priču, nakon što se Norveška odmah na startu nastavka odvojila na +7 rezutatski je utakmica bila riješena priča. Brazilci su izgubili ono samopouzdanje u napadu s početka što obrana, koja je i u prvom dijelu teško pronalazila rješenja protiv protivničkih najraspoloženijih pojedinaca, nije uspjela izvući.

MVP susreta Sagosen postigao je sedam od devet pogodaka, po šest su dodali Myrhol i Rod dok je vratar Bergerud upisao 13 obrana. S druge strane Santos i Almeida skupili su svaki po pet, a jedini koji su uspijeli zadržati korak s norveškim rukometašima bili su Chiuffa s učinkom 6/6 te Pozzer koji je postigao isto toliko iz pokušaja više.