SP 2017 - Skupina A, 4. kolo, 17.01.2017, 17:45 h
Poljska 26:25 Japan
Japan

Minimalna pobjeda Poljske protiv Japana u susretu punom pogrešaka

Mihaela Bradovski • utorak, 17.01.2017.

Reprezentacija Poljska stigla je do svojih prvih bodova na Prvenstvu. U susretu četvrtog kola s 26:25 slavila je protiv Japana, no već uoči ovog dvoboja bilo je poznato kako niti jedan niti drugi sastav ne mogu do prolaska dalje...

Pobjedom nad Brazilom reprezentacija Norveške osigurala je osminu finala, a time je u daljnji dio natjecanja povukla sa sobom i svog današnjeg protivnika te Rusiju. U krugu sastava bez bodova ostale su Japan i Poljska čiji je međusobni susret na raspored došao u četvrtom kolu, u konačnici poseban jedino po tome što je 1500 susret na svjetskim rukometnim prvenstvima.

Osvrti poljskih igrača i vodstva nakon poraza od Rusije jasno su dočarali kako je moral u ovoj vrsti u potpunosti pao i iako su se prije početka Prvenstva, bez obzira na silne promjene i ozljede, nadali borbi za četvrtu poziciju pred susret s azijskim predstavnikom otvorilo se pitanje mogu li dobiti barem njega.

Japanski sastav u svojim je porazima prikazao brzu igru i upornost, a istim su tempom krenuli i u ovaj dvoboj, dvama uzastopnim pogocima na otvaranju. Utakmicu je obilježilo nekoliko različitih perioda, jedan od crnih za japanski napad bio je onaj između pete i 21. minute u kojima su uspjeli poentirati tek dva puta i to oba puta s linije sedam metara.

Da je daleko od svojih izdanja s ranijih natjecanja poljska vrsta još je jednom demonstrirala upravo u tim minutama koje nije uspjela iskoristiti za bolje od dolaska na +2. Čak štoviše, uzvratila je svojom crnom rupom i Japan je nakon 7:8 u četiri minute serijom 4:0 stigao do 11:8 malo prije odlaska na predah.

I drugo poluvrijeme i jedna i druga vrsta imale su po nekoliko serija od kojih je najizraženija bila ona poljska uz pomoć koje su dva gola zaostatka pretvorena u dva pogotka prednosti. Treba istaknuti kako je u nešto manje od 50 minuta igre sastav Talanta Dujšebaeva stigao do 14 obrana, dok su na drugoj strani Kimura i Shimizu imali ukupno tek pet.

Da u društvu u kojem se nalaze u skupini A ove dvije vrste nisu zaslužile otići dalje vidjelo se i kroz broj pogrešaka i na ovom susretu. U 50 minuta igre oba su sastava imala po 13 izgubljenih lopti, Poljska je prednjačila s obranama, ali i isključenjima.

U susretu koji je na kraju odlučio jedan jedini zgoditak najveći broj pogodaka postigao je Shida, njih devet, no treba reći kako mu je za taj učinak trebalo i 16 pokušaja. Japanski dvojac na vratima na kraju se zaustavio na sedam obrana. Vratar Morawski skupio je 12 obrana, dok je napad pobjedničkog sastava predvodio Daszek s pet pogodaka i jednim promašajem.